Поради покупцям нерухомості у Великобританії

Ринок нерухомості Великобританії — один з найпривабливіших в Європі для інвесторів, причому як вітчизняних, так і іноземних. Секрет — в стабільній економічній ситуації і передбачуваному стані самого ринку. Ринок нерухомості Великобританії спокійно пережив кризу 2008 року і сьогодні демонструє стабільне, упевнене зростання. З цієї причини експерти одностайні: купівля житла або комерційної нерухомості у Великобританії — вигідне вкладення коштів.

Щоб купівля була оптимальною з точки зору ціни і перспектив отримання доходу від нерухомості, має сенс врахувати декілька нюансів.

Оплата купівлі нерухомості готівкою дає покупцеві фору.

Попит на нерухомість у Великобританії великий. Коли ви оберете декілька об’єктів, що влаштовують вас, у вас будуть конкуренти. Вищі шанси у покупця, який платить готівкою. Для продавця це гарантія купівлі, відсутність необхідності чекати і оцінювати ризики. Ще один плюс оплати готівкою — шанс отримати знижку до 5%.

Як вибирати?

На ринку нерухомості Великобританії можна виділити 2 сегменти.

Типові об’єкти. Звичайно це квартира з 2-мя спальнями. Типовими об’єкти є не з конструктивно-архітектурної точки зору — у Великобританії немає поняття типової забудови, коли будинки-коробки схожі один на одного, тут значна доля будівель має індивідуальний стиль. Типовим житло є з точки зору стану житла, площі, локації і інших важливих для нерухомості критеріїв. Обираючи житло в цьому сегменті, так чи інакше доводиться іти на компроміси.
Якщо житло у відмінному стані, воно може бути розташоване далеко від центру або не в кращому районі з точки зору екології. Чи, навпаки, вдале розташування з парком поруч і зручною транспортною розв’язкою може частково нівелюватися тим, що квартира розташована в старій будівлі і вимагає грунтовного ремонту.
Ціни на таке житло зазвичай падають, і падіння може складати до 5% кожного року.

Безпрограшні об’єкти. Це нерухомість, в якій все ідеально, і навіть най прискіпливий покупець не знайде недоліків. Таких об’єктів небагато, але вони є, і на них ціна постійно росте — до 15% на рік. Якщо ви розглядаєте купівлю як інвестицію, то саме в цьому сегменті варто шукати варіанти. В середньому, на 30-40 типових об’єктів, які ви знайдете самі або за допомогою ріелтора, припаде близько 5-ти безпрограшних.

Що необхідно пам’ятати при інвестуванні

Ви купуєте квартиру, щоб надалі її здати. Ви підлаштовуєтеся під смаки покупців, бажаючи, щоб житло відповідало доходу, який ви плануєте отримувати. Багато вітчизняних інвесторів в цій ситуації вкладаються в ремонт. Це нераціонально. Британці менш вимогливі до стану житла, для них важливіша ціна. Тому більш розумно вкласти в ремонт мінімум, без вишуканих деталей в інтер’єрі, і запропонувати орендарям привабливу ціну.

На закінчення. Швидкий доход від нерухомості отримати не вдасться — доведеться чекати від 3 до 5 років, поки доход перекриє витрати. Одна з причин — податки і гербовий збір, який складає 5% від вартості нерухомості.

Читайте также

Як купити нерухомість у Ніцці: врахуйте важливі нюанси

В яких країнах вигідно інвестувати в нерухомість

Нерухомість в США як інвестиція

Орендуємо житло біля моря: нюанси

Житло в зарубіжній провінції: доступно, екологічно