Орендуємо житло біля моря: нюанси

На що звернути увагу, якщо ви хочете орендувати будиночок біля моря? Які фінансові і юридичні нюанси корисно врахувати?

Літо… значить, шукати варіанти пізно?

Не пізно.

Так, насправді, бронювати житло на морських курортах починають ще на початку весни (для літнього сезону), але це не означає, що відпускники, які почали планувати відпочинок пізно, не зможуть знайти затишний дах над головою.

Зверніть увагу на пропозиції, що «горять». Тут як в туризмі — можна знайти пропозицію на зараз, і обійдеться вона (при вдалому збігу обставин, і якщо швидко приймете рішення) навіть дешевше, ніж при бронюванні заздалегідь.

Також можна розглянути напрями, не супер-популярні серед туристів, але які дозволяють повноцінно відпочити за адекватною ціною. Є регіони, попит на які традиційно великий — до них відносяться, наприклад, Хорватія, Чорногорія, Кіпр — якщо вони не вписуються до вашого бюджету, розгляньте альтернативні варіанти.

Цього року щадні ціни на житло на узбережжі пропонують Іспанія, Італія, Франція. Можна знайти гідні варіанти у Болгарії.

Плануйте бюджет

У високий сезон житло на першій лінії — біля самого моря — коштує дорого. Середня вартість оренди великої вілли в Європейських країнах (від 4 кімнат) складає 2-4 тис. євро. У високий сезон орендна плата вище на 30-50%, ніж в середній (весна, осінь) або низький (зима). Просто врахуйте це на майбутнє або почекайте до осені, якщо хочете заощадити на відпочинку, або виграти за рахунок оренди і дозволити собі більше розваг.

Врахуйте також, що можна орендувати житло не в готелі або пансіонаті, а у приватних орендодавців, наприклад, в приватному секторі. Таким чином, можна заощадити до 20% бюджета, виділеного на оренду курортної нерухомості.

У бюджеті передбачьте додаткові статті витрат. Наприклад, у вас можуть зажадати оплату послуг з прибирання. У деяких країнах (Іспанія, Італія, ОАЕ) стягують туристичний збір. Він не великий — до 5 дол. з людини, але якщо ви їдете усією сім’єю і надовго, це може вийти у відчутну суму.

Договір обов’язковий

Договір фіксує права і обов’язки сторін — ваші у тому числі, тому вивчите його уважно. Якщо необхідно, скористайтеся допомогою перекладача або юриста, щоб не упустити який-небудь важливий нюанс.

У договорі зазвичай вказується:

— адреса об’єкту
— термін і вартість оренди
— кількість кімнат, які здаються в оренду
— список майна, яке на час оренди переходить в користування орендареві (меблі, техніка, посуд і тому подібне)
— перелік послуг (окремо — ті, які входять у вартість оренди, і які не входять).

Важливий нюанс: до підписання договору не треба вносити аванс.

Аванс

Він оплачується, щоб обидві сторони — і ви, і орендодавець — були упевнені, що угода відбудеться. Авансовий внесок зазвичай складає від декількох сотень доларів до розміру місячної орендної плати.

Аванс оплачується після укладення договору, при заселенні або в межах місяця до в’їзду.

Ще є страховий депозит — сума, якій орендодавець компенсує збиток, якщо він буде нанесений орендарем. Розмір внеску складає від 200 до 500 доларів. Він заморожується на банківському рахунку і повертається орендареві, коли термін оренди закінчується.

Читайте также

Як купити нерухомість у Ніцці: врахуйте важливі нюанси

В яких країнах вигідно інвестувати в нерухомість

Нерухомість в США як інвестиція

Житло в зарубіжній провінції: доступно, екологічно

Поради покупцям нерухомості у Великобританії