Нерухомість за кордоном: правила інвестування

Популярність зарубіжної нерухомості як об’єкту інвестування зростає. В умовах спаду на вітчизняному ринку українці розглядають купівлю нерухомості за кордоном як надійний спосіб зберегти гроші.

При цьому купівля нерухомості розглядається в 2-х аспектах:
— купівля для себе,
— купівля з метою отримання доходу (оренди, подальшого продажу).

Принципи вибору об’єктів нерухомості в цих випадках різні.

При купівлі нерухомості для себе вибір ґрунтується на індивідуальних перевагах країни і регіону. У меншій мірі враховуються стан ринку нерухомості і прогнози на майбутнє.

При купівлі об’єкту нерухомості з метою отримання доходу, навпаки, на перший план виходять показники ринку нерухомості тієї або іншої країни. Враховуються прогнози експертів відносно динаміки цін на ринку, враховуються особливості попиту в різних регіонах вибраної країни, враховуються особливості податкового законодавства.

Де купують житло?

Найпопулярніші країни для купівлі нерухомості — це Європа. Покупців приваблює розмірений темп життя, розвинена інфраструктура, стабільна економіка. У списку найбільш популярних країн : Німеччина, Словаччина, Чехія, Італія, Хорватія, Польща, Кіпр.

Охоче купують нерухомість у Болгарії. Той, хто інвестував в купівлю житла в цій країні кілька років тому, опинився у виграші: ціни на нерухомість у Болгарії за останні декілька років виросли на 20-40%. Сьогодні в приморських районах вартість 1 кв. м житлової нерухомості складає 1300 євро. Якщо ви плануєте купити житло у Болгарії, врахуйте наступний момент: в популярних курортних містах ціни досягли свого піку і найближчим часом рости не будуть.

Розумніше інвестувати в купівлю житла в приморських селищах — їхній туристичний потенціал у процесі зростання.

Вигідним вкладенням з метою отримання доходу є купівля нерухомості в Єгипті — тут спостерігається стабільне зростання цін на апартаменти, готелі, котеджі в курортних зонах. Зараз 1 кв. м нерухомості на етапі закладки фундаменту в Хургаді можна придбати за 1 тис. дол. Котедж на території готелю можна купити за 150 тис. дол.

Чи можна купити нерухомість за кордоном у кредит?

Можна. Більше того: у багатьох країнах умови кредитування м’якші, ніж в рідній країні: відсоткова ставка нижча, процедура не складна, банки не бентежить, що позичальником є нерезидент, для них важливіше, що житло, під яке дається запорука, в межах досяжності і може бути легко продано. Єдина точка напруги : в Європі при оцінці платоспроможності позичальника враховуватиметься тільки «білий» доход, і він має бути підтверджений документально.

Середня ставка за кредитом в європейських країнах складає 6-8.

Для отримання кредиту, як правило, вимагається: закордонний паспорт і його копія, завірена нотаріусом країни, в якій береться кредит, і довідка про доходи з податкового органу країни проживання. У банків можуть свої вимоги відносно документів. З їх переліком варто ознайомитися заздалегідь.

Читайте также

Як купити нерухомість у Ніцці: врахуйте важливі нюанси

В яких країнах вигідно інвестувати в нерухомість

Нерухомість в США як інвестиція

Орендуємо житло біля моря: нюанси

Житло в зарубіжній провінції: доступно, екологічно