Чому котеджі з цеглини дорожчі

У будівництві котеджів цеглина — один з найдорожчих матеріалів. Цеглину також можна назвати престижною: в сегменті преміум-класу будівлі з цього матеріалу складають не менш 80%. Чи обгрунтована ціна на котеджі з цеглини? Чи варто зводити будинок з цього матеріалу або має сенс заощадити?

Види цеглини

Розрізняють 2 типи цеглини : червона (керамічна) і біла (силікатна). Основний критерій відмінності — технологія і матеріал. Червону цеглину отримують з глини, обробленої при високій температурі. Біла — це суміш вапна та піску, який пресують, а потім обробляють високою температурою і тиском. Є ще цеглина саманова, що складається з глини і наповнювача, і гіперпресована — що складається з продуктів обробки вапнякових порід, виготовлена шляхом пресування під високим тиском.

Переваги силікатної цеглини:

Міцність. По міцності і морозостійкості біла цеглина витримує конкуренцію з деякими видами бетону.
Стійкість до зовнішніх чинників. Силікатна цеглина зберігає первинний зовнішній вигляд з часом, тому ії часто використовують в обробці фасадів.

Різноманітність відтінків. При виготовленні в цей тип цеглини додають барвники, завдяки чому отримують велику кількість різних відтінків.

Єдиним мінусом силікатної цеглини є ії низька жаро- і влагостікість, тому ії не використовують у фундаментах, печах, димарях та інших конструкціях, які піддаються дії води та високих температур.

Переваги керамічної цеглини:

— висока міцність,
— низьке вологопоглинання (швидко висихає),
— стійка до дії чинників зовнішнього середовища, зберігає свої первинні властивості і зовнішній вигляд.

До мінусів червоної цеглини можна віднести наступні:

— вона вимагає використання при будівництві якісного розчину,
— для однієї конструкції треба використати цеглину з однієї партії, інакше важко буде підібрати цеглину в тон.

Різні види цеглини розрізняються також за щільністю. Повнотілі блоки (у яких практично немає порожнеч) відрізняються високою міцністю, тому їх використовують для зведення фундаментів, стін, що несуть, колон. Порожнисті види цеглини мають меншу міцність, зате у них висока теплоізоляція — з такого матеріалу зводять перегородки, інші конструкції, що не вимагають підвищеної міцності.

Тобто видів цеглини як матеріалу досить багато: у кожного свої характеристики і ціновий діапазон. При зведенні котеджу можна знизити собівартість будівництва шляхом гнучкого підходу до використання матеріалів.

Однозначні плюси усіх видів цеглини, які роблять ціну на неї обгрунтованою : міцність, довговічність, гарні тепло- та звукоізоляційні характеристики, естетична привабливість, екологічність.

Це дорого

Спорудження цегляного котеджу обійдеться на 10-15% дорожче будинку з газобетону. Ще істотнішу різницю в ціні складе цегляний котедж в порівнянні з каркасно-панельним.

Ціна будівництва пов’язана ще і з оплатою роботи будівельників : робота над цегляною кладкою довша, копітка і, відповідно, дорога.

Цегляний будинок також вимагає особливого міцного фундаменту. Цегляні котеджі зазвичай зводять на плиткових фундаментах, іноді — на свайних (якщо під будинком слабкий грунт).

Будуйте будинок

Фахівці рекомендують вкладати у будівництво будинку, а не дачі, щоб виправдати витрати на матеріал. Цегляний будинок вигідний для зимового часу: його досить одного разу добре прогріти, і він довго триматиме тепло. Якщо вам потрібний літній будиночок, його можна побудувати, наприклад, з дерева – це більш економічно.

Читайте также

В жилом комплексе от «Укрбуд» готовятся к строительству двух новых домов

Маркетинг команда «Укрбуд» лучшая на EFFIE Awards Ukraine 2018

В ЖК «Гармония» заканчивают монтаж двух теплопунктов

Начаты продажи квартир в ЖК GENESIS (2-я секция)

В ЖК «Академ Парк» полностью введен в эксплуатацию первый дом