5 серйозних помилок в інтер’єрі

Деякі помилки виправити легко, як, наприклад, невдало розставлені меблі. Інші — наприклад, пов’язані з плануванням — виправляти довго, важко і дорого. Перш ніж робити ремонт або планувати обстановку в новобудові, подумайте дуже ретельно, як слід уявіть, як виглядатиме житло, «приміряйте» його на себе — і тільки після цього втілюйте ідеї в життя. І, звичайно, врахуйте типові помилки, щоб інтер’єр не спаплюжив ваших очікувань.

1. Інтер’єр занадто чоловічий або занадто жіночий

Звичайно, можна уявити, як жінка живе в інтер’єрі хай-тек або в лофті. Та все ж нам здається, що якби лофт облаштовувала жінка, його холодність і мінімалізм були б пом’якшені. Індустріальні стилі в чистому вигляді жіночу душу не гріють. А ось чарівні, ніжні шеббі-шик або прованс резонуватимуть з чоловічим поглядом на життя.

Якщо ви облаштовуєте інтер’єр для двох (тим більше трьох, чотирьох і т. д.), враховуйте потреби кожного з жителів квартири або будинку. Можна для кожного мешканця виділити приватну зону, у своєму стилі, але тоді важко буде зберегти цілісність сприйняття інтер’єру, до того ж є загальні зони (вітальня, ванна, коридор), які не має сенсу підлаштовувати під смаки конкретних людей.

Компромісні варіанти: спальню зробити спокійнішою, пастельною, повітряною, у вітальні додати чоловічих ноток, а загальні зони оформити нейтрально, в стилі мінімалізму, модерну, в скандинавському стилі.

2. Велика кількість гіпсокартону

Відійшли в минуле часи, коли були в моді гіпсокартонові арки, багаторівневі стелі, колони і інші складні деталі.
У невеликій міській квартирі такі елементи інтер’єру виглядають громіздко. Велика ж квартира дозволяє реалізувати цікавіші ідеї (до того ж ці ідеї легко втілити).

Якщо вам хочеться додати в інтер’єр родзинку, використайте сучасні матеріали і велику кількість фактур. Актуальним, модним, стильним у будь-які часи вважатиметься інтер’єр, не захаращений деталями, сучасний, ближче до лаконічного.

3. Помилки в освітленні

Одна з поширених помилок — освітлення занадто мало. Це може бути виправдано для спальні, менш обґрунтовано для вітальні, абсолютно не функціонально для кухні.

Сьогодні інтер’єр можна облаштувати так, щоб освітлення було багато, при цьому воно було розсіяним, м’яким. Одне джерело світла на зразок люстри дратує очі, при цьому кути кімнати залишаються зануреними в напівтемряву.

Більш функціональний варіант — декілька невеликих джерел світла, розташованих під стелею, плюс один-два невеликих світильника там, де необхідно (над диваном, на якому один з членів сім’ї полюбляє читати; у коридорі над дзеркалом тощо).

4. Нераціональне розміщення розеток

Це недолік, що не має відношення до естетики, зате знижує функціональність інтер’єру. Ввімкнути на кухні блендер, у ванні — фен для волосся, в дитячій — світильник… усе це не повинно викликати проблему, і проблема не повинна вирішуватися за допомогою подовжувача або дротів, які тягнуться поверх стін по всій квартирі.

Електрику необхідно продумати відразу, коли ви облаштовуєте квартиру в новобудові, або коли затіваєте капітальний ремонт. Складіть проект інтер’єру (ви можете це зробити самі, схематично, на папері, якщо не звертаєтеся за допомогою до дизайнера), продумайте, які зони квартири яким завданням повинні відповідати, і заплануйте під ці завдання розетки і вимикачі.

5. Велика кількість дрібних меблів

Жителі малогабаритних квартир іноді примудряються перехитрити самих себе. Вони наповнюють інтер’єр компактними речами, при цьому інтер’єр виявляється перенасиченим; дрібні предмети «з’їдають» простір.

Якщо ваше житло невеликої площі, не захаращуйте його непотрібними предметами. Віддавайте перевагу функціональним меблям: з висувними ящиками, вітділеннями для зберігання речей. Предмети, які не використовуються в повсякденному житті, складіть до комори.

Якщо є можливість, обладнайте в передпокої велику шафу-купе, в якій зберігатиметься частина одягу, побутова техніка на зразок фену та праски, посуд, який ви використовуєте зрідка, давно прочитані книги, які шкода викинути, подаровані кимось картини і статуетки, до яких ви байдужі, але вони виставлені назовні.

Подумайте про вільну площу як про цінний ресурс, і використайте його розумно, з вигодою. Виграєте і в плані естетики, і в плані комфорту.

Читайте также

В жилом комплексе от «Укрбуд» готовятся к строительству двух новых домов

Маркетинг команда «Укрбуд» лучшая на EFFIE Awards Ukraine 2018

В ЖК «Гармония» заканчивают монтаж двух теплопунктов

Начаты продажи квартир в ЖК GENESIS (2-я секция)

В ЖК «Академ Парк» полностью введен в эксплуатацию первый дом