Як забезпечити безпеку житла на час відпустки?

Великі міста влітку пустіють: жителі масово вирушають у відпустку або за місто, рятуючись від спеки. Квартири залишаються порожніми. Це благодатний час для грабіжників. Люди, які бажають поживитися чужим майном, знаходяться як серед місцевих жителів, так і серед «заїжджих гастролерів». Співробітники правоохоронних органів настійно рекомендують потурбуватися про безпеку житла, якщо ви збираєтеся у відпустку. Навіть якщо ви будете відсутні декілька днів — і в цьому випадку ризик є.

Оренда

Один з найнадійніших способів — залишити житло під наглядом орендодавців, тобто здати квартиру в оренду. Крім того, що квартира не буде порожня, є ще одна перевага — ви отримуватимете доход.

Пускати у будинок орендарів має сенс, якщо ви збираєтеся бути відсутніми більше місяця. На менший термін важко знайти орендаря. Крім того, це організаційно невигідно: на вивезення речей, складання і підписання договору буде витрачений час, який грошима навряд чи компенсується.

Якщо ви вирішите на час своєї відпустки пустити у будинок квартирантів, обов’язково укладайте з ними договір, і в якості додатку до договору складіть опис майна, яке залишається в квартирі (меблі, побутова техніка).

Побутові запобіжні заходи

Як підкреслюють співробітники правоохоронних органів, більше половини крадіжок могло б не відбутися, якби власники квартир поводилися обачніше. Крадіжці зазвичай передує підготовчий етап: коли злодії спостерігають, відстежують, вибирають потенційну жертву. Якщо ви помітили в під’їзді або біля будинку підозрілих осіб (особливо якщо ви їх зустріли не один раз), об’єднайтеся з сусідами, простежте за цими людьми і, якщо виявиться, що ніхто з жителів під’їзду їх не знає, подайте сигнал правоохоронним органам.

Не залишайте в під’їзді коробки з-під побутової техніки, викидайте їх відразу — для злодіїв наявність дорогої техніки у будинку є сигналом про добробут мешканців.

Встановіть на вхідні двері дорогий замок. Насправді, як підкреслюють співробітники правоохоронних органів і охоронних агентств, гарний «фахівець» впорається з будь-яким замком, питання — в часі, який він на це витратить. Типовий замок кваліфікований грабіжник розкриває за півхвилини. Замок спеціалізований, з додатковими механізмами захисту потребує години. Такої кількості часу у злодіїв нема, тому від пограбування квартир з дорогими, складними замками вони відмовляються.

Найбільшому ризику піддаються квартири на перших двох поверхах. Їх власникам варто проявити особливу пильність.

Куди ховати цінні речі?

При нападі на квартиру немає шансів зберегти майно і цінності. Усі потайні місця, де люди ховають гроші і коштовності, грабіжникам добре відомі. На час відпустки найцінніше покладіть до банківського сейфу.

Охоронна система

Цей спосіб фахівці називають найнадійнішим. Сигналізація забезпечує приїзд групи реагування в найкоротші терміни, в межах 5-ти хвилин, в столиці критичний мінімум може складати до 12-ти хвилин. Важливо, щоб у компанії, яка надає вам послуги, була власна група реагування (альтернативний варіант — коли люди, які відповідають за безпеку вашого будинку, лише дають сигнал в правоохоронні органи, що збільшує час реагування).

Установка охоронної системи вимагає додаткових витрат, але це хороша інвестиція у безпеку, яка служитиме вам круглий рік.

Вирушаючи у відпустку, не турбуйтеся про стан своєї квартири — краще із самого початку забезпечте надійний захист. В якості страховки попросіть сусідів, щоб вони забирали вашу пошту з поштової скриньки, стежили за станом вікон і вхідних дверей.

Читайте также

В жилом комплексе от «Укрбуд» готовятся к строительству двух новых домов

Маркетинг команда «Укрбуд» лучшая на EFFIE Awards Ukraine 2018

В ЖК «Гармония» заканчивают монтаж двух теплопунктов

Начаты продажи квартир в ЖК GENESIS (2-я секция)

В ЖК «Академ Парк» полностью введен в эксплуатацию первый дом