Як купити квартиру в новобудові через trade-in

Сьогодні варіант з продажем старої квартири і купівлею новою усе більш популярний: ціни на житло виросли, особливо у великих містах, і не кожен може собі дозволити купити квартиру в новобудові. Трейд-ін відкриває можливості для тих, хто володіє житлом на вторинному ринку. Продаємо стару квартиру — купуємо нову в новобудові. Які при цьому є вигоди і підводні камені — детальніше в статті.

Є 2 схеми «обміну» старого житла на нове.

 

Перша. Це трейд-ін в чистому вигляді. Забудовник купує у вас ваше житло на вторинному ринку, бере його на свій баланс, а вам продає житло в новобудові. Ця схема використовується рідко: занадто морочливо для забудовника, адже квартиру на вторичці треба продати, а до цього оплачувати її утримання. Набагато ширше використовується друга схема.

Друга. Ви звертаєтеся до забудовника, який готовий надати вам послугу трейд-ін. Вибираєте квартиру в новобудові. Забудовник бронює цю квартиру для вас. Ви продаєте стару квартиру, і купуєте житло в новобудові.

Якщо у вас виникло питання — чим ця схема відрізняється від звичайного продажу житла на вторинному ринку і купівлі на первинному, роз’яснюємо. Ви продаєте квартиру, вже знаючи, що саме купите. Ви знаєте вартість квартири на первинці — можливо, це допоможе скоректувати ціну на вашу квартиру; психологічно легше займатися продажем, знаючи, що в недалекому майбутньому у вас буде нова квартира, і вона буде краща за стару хоч б тому, що це житло в новобудові.

Експерти ринку нерухомості прогнозують, що система трейд-ін в другому варіанті в найближчому майбутньому буде використовуватися частіше, оскільки це реальний шанс на купівлю житла на первинці для тих, у кого є накопичення і житло на вторинному ринку. Це особливо актуально в умовах, коли узяти іпотеку вкрай складно. За системою трейд-ін можна продати будь-який об’єкт: квартиру, будинок або котедж, земельну ділянка. Схему не можна застосувати для долі або кімнати в комуналці.

Нюанси

При першій схемі трейд-ін основний недолік полягає в тому, що власник квартири втрачає до 30% вартості житла. Схема трейд-ін сама по собі припускає, що обміняти старий об’єкт на новий можна тільки з втратою вартості — оскільки одна із сторін бере на себе клопіт з продажу старого об’єкту, а власник об’єкту позбавлений турбот з пошуку покупця і оформленню документів.

При другій схемі власник житла на вторичці не втрачає в ціні, але є інший момент. Забудовники бронюють житло під трейд-ин на місяць, не більше; особливо це стосується квартир в престижних, затребуваних об’єктах. Це означає, що квартиру треба продати швидко. Для цього треба знайти відмінного ріелтора або… знизити ціну на житло, щоб укластися в обмежений термін.

Власник житла повинен подумати, де він житиме після продажу старої квартири — до того, як отримає ключі від нової. Втім, це питання вирішується найбільш легко порівняно з рештою.

Читайте также

В жилом комплексе от «Укрбуд» готовятся к строительству двух новых домов

Маркетинг команда «Укрбуд» лучшая на EFFIE Awards Ukraine 2018

В ЖК «Гармония» заканчивают монтаж двух теплопунктов

Начаты продажи квартир в ЖК GENESIS (2-я секция)

В ЖК «Академ Парк» полностью введен в эксплуатацию первый дом