Огляд цін та тенденції: первинний ринок виходить на перший план

Первинний ринок

2014 рік був роком покупця. Забудовникам довелося поступатися в ціні на житло на тлі загального спаду на ринку нерухомості. Експерти прогнозують, що тенденція збережеться на 2015 рік. Житло на первинному ринку буде доступнішим.

Найактивніший ринок — в Києві і передмісті. Там найбільше пропозицій по купівлі нового житла.

Найвищий попит мають 1-кімнатні квартири. Зважаючи на підвищення тарифів на комунальні платежі і нові податкові ставки на нерухомість, великий попит матиме малометражне житло і житло економ-класу.

Структура первинного ринку — співвідношення сегментів, %

Співвідношення цін в сегментах економ і бізнес, порівняння столиці із регіонами, ціна за 1 кв. м в грн.

 

У 2014 році в сегменті елітного житла ціни виросли в середньому на 40%. При цьому забудовники готові надати покупцям істотний дисконт. Ринок елітного житла в цілому легше переживає період нестабільності.

На початку року зросло число переглядів готового житла. Експерти пояснюють це тим, що багато інвесторів готові придбати нерухомість, але коливаються і чекають можливої стабілізації ситуації в економіці.

Основний попит в 2015 році припаде на об’єкти вартістю до 100 тис. дол.

В цілому первинний ринок стає пріоритетним, випереджаючи вторинний.

Співвідношення пропозицій на первинному і вторинному ринку нерухомості,%

Вторинний ринок

Ціни на вторинному ринку зросли за другу половину 2014 року. Так, ціни на 3-кімнатні квартири в Києві в грудні 2014 року виросли на 70% порівнянню з січнем.

Сьогодні вторинний ринок програє первинному по привабливості для людей, готових інвестувати в житло. На вторинному ринку немає розстрочки. На тлі цін, що виросли, нерухомість на вторинному ринку стає менш доступною.

Ситуація ускладнюється також тим, що операції по купівлі-продажу житла на вторинному ринку здійснюються, як правило, в іноземній валюті.

Оренда

Найвищим попитом, як і у випадку з купівлею, користуються 1-2-кімнатні квартири. Попит на оренду багато в чому визначається переселенцями зі Східних областей. Орендарів цікавить в першу чергу недороге житло.

Раніше підвищений попит мало житло в столиці, зараз ситуація міняється. Західні області складають столиці гідну конкуренцію.

Ринок оренди поступово переходить на національну валюту. За рахунок цього він стає стабільнішим і прогнозованим.

На ринку є доля потенційних покупців, які при нагоді віддадуть перевагу купівлі невеликої, недорогої квартири над орендою. Найбільше це стосується переселенців.

Читайте также

В жилом комплексе от «Укрбуд» готовятся к строительству двух новых домов

Маркетинг команда «Укрбуд» лучшая на EFFIE Awards Ukraine 2018

В ЖК «Гармония» заканчивают монтаж двух теплопунктов

Начаты продажи квартир в ЖК GENESIS (2-я секция)

В ЖК «Академ Парк» полностью введен в эксплуатацию первый дом