Як розпізнати знижки від шахраїв

У 90% випадків шахраї приваблюють покупців житла «смачною» ціною. Коли знижка на квартиру складає більше 15% від середньоринкової ціни — це привід проявити обережність. Так працює принцип, що діє на стабільному ринку. На нестабільному ринку ціни можуть знизитися і на 20% , і більше. І в цьому випадку «правило 15%» вже не діє: значна поступка продавця відповідає ситуації на ринку, і її не слід трактувати як тривожний симптом.

Проте врахуємо, що шахрайства мають місце на будь-якому ринку, на кризовому в тому числі. Незалежно від ситуації на ринку нерухомості, завжди є бажаючі поживитися за рахунок чужих коштів. Як відрізнити нормальну знижку від підозрілої? У якій ситуації варто насторожитися і проявити максимум уваги при спілкуванні з продавцем, перевірці документів, обговоренні умов угоди?

Як довго житло належить власникові?

Це питання, на яке покупець повинен знати відповідь, і вона може служити одним з критеріїв надійності угоди (звичайно, в кожному правилі є виключення, і ми пропонуємо цей критерій лише як орієнтир).

Якщо житло належить власникові, з яким ви плануєте угоду, більше 3-х років, це хороша ознака. Проявіть підвищену увагу, якщо термін володіння складає менше року, особливо якщо на квартиру пропонують істотну знижку.

Зверніть увагу і на кількість людей, які володіли квартирою. Чим менше рядків в юридичній історії об’єкту, тим у більшій безпеці може себе почувати покупець — менше ризиків, що після здійснення угоди на горизонті з’явиться прописаний в квартирі далекий родич, неповнолітня дитина або дружина/чоловік.

Як швидко продавець готовий закрити угоду?

Один з видів шахрайства базується на тому, що продавець затягує угоду, при цьому вимагає аванс. В якості приводу можуть назвати необхідність зібрати документи, яких бракує. Реальний продавець зацікавлений у продажу квартири в стислі терміни, тому, як правило, всі документи у нього на руках.

Розумніше вести переговори з продавцем, який готовий назвати реальні терміни угоди. Навіть якщо вам дуже подобається квартира, подумайте, перш ніж віддавати аванс або запоруку.

Наскільки сильно відрізняється ціна на квартиру від середньоринкової?

Для того, щоб знати відповідь на це питання, вам треба мати чітке уявлення про ситуацію на ринку нерухомості і ціни.
Враховуйте, що нерухомість на будь-кому ринку, навіть кризовому — це актив, і продавець не стане віддавати її за дуже низькою ціною. Низька ціна найчастіше сигналізує про проблему. Причому деякі проблеми вирішити можна. А інші можуть привести до втрати права нового власника на житло, і тоді в перспективі — довгі судові розгляди без гарантії результату.

Ретельно перевіряйте документи на квартиру; документи, що засвідчують особу власника; документи довірчої особи, якщо угода проводиться за дорученням. Звертайтеся за допомогою до фахівців, оскільки оцінити самостійно юридичну чистоту квартири і угоди важко.

Читайте также

Как перевести окна в зимний режим

Как утеплить окна в квартире

Как выбрать мягкую мебель для гостиной

Передпродажна оренда: чи варто?

Обтяження, яких варто уникати покупцям квартир