Обтяження, яких варто уникати покупцям квартир

Покупець квартири повинен задовго до підписання договору купівлі-продажу переконатися, що квартира є юридично чистою, тобто з нею не пов’язані зобов’язання, які продавець приховав.

Якщо на цьому етапі не проявити максимальну уважність, можна стати власником житла з обтяженнями. Які можуть бути види обтяжень, які їх наслідки — читайте далі.

Договір найму

Ви купуєте квартиру, і раптом виявляється, що вона здана в оренду на тривалий термін, і орендар виїжджати не збирається — він показує вам договір, в якому все записано чорним по білому, і є підпис продавця.

Єдиний шлях тут — судовий розгляд. Тільки так вдасться позбавити орендаря права проживати у квартирі, яка була продана новому власникові.

Якщо договору оренди немає, все простіше — правоохоронні органи мають виселити незаконного мешканця; закон в такому випадку повністю на боці власника житла.

У будь-якому випадку, щоб не потрапити в таку ситуацію, перед підписанням договору перевірте квартиру ще раз. Якщо в ній хтось оселився, так або інакше ви це помітите — до підписання документів і передачі грошей продавцеві.

Договір ренти

Сьогодні такий тип правовідносин у сфері нерухомості широко поширений. Літні власники нерухомості передають право власності на квартиру іншій особі, яка виплачує колишньому власникові на регулярній основі ренту — обумовлену грошову суму. За одержувачем ренти при цьому залишається право довічного проживання в цій квартирі.

З юридичної точки зору продати квартиру, обтяжену договором ренти, можна. При цьому зобов’язання по виплаті ренти передаються новому власникові. На ринку нерухомості такі угоди мало поширені. Вони невигідні покупцеві, тому такі квартири купують тільки з великим дисконтом, що, у свою чергу, невигідно продавцеві.

Проте трапляється, що для покупця квартири зобов’язання по виплаті ренти стають сюрпризом. Так само, як претензії одержувача ренти на проживання.

Щоб договір ренти не став для вас несподіванкою, перевірте квартиру на юридичну чистоту перед угодою.

Якщо ви свідомо купуєте квартиру з таким обтяженням, прислухайтесь до поради юристів: візьміть з продавця письмову згоду, що будь-які претензії відносно нерухомості від третіх осіб він бере на себе.

Прописані в квартирі мешканці

Це «класичний» варіант шахрайства на ринку нерухомості.

Ви купуєте квартиру, і виявляється (після угоди, зрозуміло), що в ній прописані люди, про яких ви гадки не маєте. Найчастіше йдеться про неповнолітніх осіб; про людей, що знаходяться в місцях ув’язнення; про недієздатних родичів.

Єдиний варіант в даному випадку — це звернення до суду і анулювання угоди.

Арешт

Це найважчий вид обтяження. Квартиру, що перебуває під арештом, не можна купити, продати, здати в оренду. Але трапляється, що квартира потрапляє під арешт, коли угода майже завершена, буквально напередодні передачі грошей. При несприятливому збігу обставин, покупець про арешт може дізнатися вже пост-фактум.

На жаль, в такій ситуації немає стовідсоткових гарантій. Оцінюйте угоду комплексно: наскільки адекватно поводиться продавець (якщо вас наполегливо підштовхують до здійснення угоди, варто насторожитися), чи не було проблем з документами на етапі переговорів. Заручіться підтримкою грамотного ріелтора : він допоможе вчасно помітити підводні камені.

Читайте также

Как перевести окна в зимний режим

Составляем объявление о продаже квартиры. Базовые принципы

Как экономить на коммунальных платежах

Как выбрать мягкую мебель для гостиной

Передпродажна оренда: чи варто?