Як заощадити на оренді житла

Розсудливий орендар прагне знайти квартиру дешевше, при цьому шукає прийнятні (чи гарні) умови. Наскільки це реально — заощадити на оренді і в той же час жити в квартирі з нормальними умовами, а не в курені? Було б несправедливо — сказати, що можна орендувати гарне житло за копійки. Дива не трапляються. Якщо ви хочете зняти житло дешево, доведеться поступитися комфортом. Втім, компроміси можливі.

Житло за містом

Мається на увазі, звичайно, не елітний котедж, а приватний будинок у гарному стані, але за межею міста. Ідеальний варіант для тих, у кого є машина — ви легко дістанетеся до міста на роботу. Можливо, неподалік є транспортна розв’язка, тоді не потрібна машина, і можна економити на бензині.

Чим менш облаштований будинок, тим дешевше обійдеться його оренда. Оренда цегляного будинку дорожча, ніж оренда будинку дерев’яного. Пошукайте баланс між вашими фінансами і умовами. Зовсім не обов’язково селитися у будинку з «санвузлом» на вулиці. Можливо, ви знайдете житло без ремонту і зробите косметичний ремонт своїми силами і своїми руками — при такому варіанті ви можете домовитися з власником про ремонт в рахунок оренди. Ось вам і економія.

Житло далеко від транспортних розв’язок

Якщо у вас є автомобіль, розгляньте такий варіант. Порахуйте: можливо, добиратися 2-мя видами транспорту на роботу все одно буде дешевше, ніж знімати житло в центральних частинах міста. Варіант може бути зручний тим, хто працює вдома, і немає необхідності щодня їздити в офіс.

Житло на двох (на трьох)

Можна зняти житло разом з компаньйоном. Цей варіант популярний серед молоді, але головний критерій тут не вік, а статус вільної людини і готовність ділити дах з іншими людьми.

Одна з варіацій на тему — зняти кімнату, а не цілу квартиру (будинок). Якщо як слід пошукати, то можна знайти власника житла, з яким ви порозумієтеся і зможете жити на одній території з комфортом.

Житло на перших і останніх поверхах

Такі квартири традиційно коштують дешевше. Особливо якщо в 16-поверховому будинку часто ламається ліфт, або в квартирі на першому поверсі не встановлені решітки. Наскільки для вас прийнятні перераховані чинники дискомфорту — вирішуйте самі. Якщо район і двір спокійний, можна жити і без решіток на вікнах. Якщо ви молоді, то необхідність пробігтися по сходах можна сприймати як тренування з користю для здоров’я. 😉

Житло з вадою

Припустимо, у будинку підвищена вогкість, або квартира темна, або з вікон відкривається вид на промислове підприємство або звалище, або протікає стеля (якщо це верхній поверх)… Знову ж таки, треба уважно дивитися, щоб економія не перетворилася на проблеми зі здоров’ям, як, наприклад, у випадку з вогкістю. А ось видом з вікна заради економії можна поступитися.

Оренда на тривалий термін

Перераховані варіанти економії годяться для короткострокової оренди — до 3-х місяців, оскільки кожен з них пов’язаний з певним дискомфортом. Якщо ви плануєте орендувати житло надовго, чинники дискомфорту краще звести до мінімуму. Зате ви можете використати як козир сам факт довгострокової оренди.

Орендодавець завжди зацікавлений в квартирантові, який мешкатиме в його квартирі довго: після періоду перевірки орендаря «на міцність» (порядність, акуратність), можна вже не турбуватися і отримувати дохід. При довгостроковій оренді торгуйтеся. Знижка може скласти до 10%, якщо орендодавець перейметься до вас довірою.

Читайте также

Как перевести окна в зимний режим

Как утеплить окна в квартире

Как выбрать мягкую мебель для гостиной

Передпродажна оренда: чи варто?

Обтяження, яких варто уникати покупцям квартир