Як оцінити квартиру, яку ви збираєтесь купити

Ми опублікували цикл статей про те, як успішно продати квартиру. Тепер бажаємо стати у нагоді покупцям нерухомості і розповісти про те, як правильно оцінювати квартиру, яку ви хочете купити. Ясно, що загальне враження ви складете і без порад. Але є важливі дрібниці, ігнорування яких може мати наслідки: невдалу купівлю, витрачені гроші, розчарування.

Якщо плануєте купити квартиру і розглядаєте варіанти, звертайте увагу на наступні моменти:

Стан підвалу

Так, огляд квартири варто розпочати з відповіді на питання, в якому стані знаходиться підвал. Якщо в підвалі сиро, ви відчуєте характерний запах, як тільки увійдете до під’їзду. Наявність такого «аромату» — дуже погана ознака. Купити квартиру у будинку зі зношеними комунікаціями, ремонтом яких ніхто не займається — не кращий варіант.

Якщо ніяких ознак вогкості в підвалі немає, все одно не зайве поцікавитися, в якому стані знаходяться комунікації. Для цього можна звернутися до ЖЕКу або розпитати сусідів. Твердженням продавця про те, що труби у чудовому стані, можна вірити, але краще перевірити.

Стан даху і горища

Це питання актуальне, якщо ви розглядаєте варіант квартири на верхньому поверсі. Від відповіді на це питання залежить, чи будете ви жити в квартирі сухій і теплій, або доведеться милуватися пліснявою на стелі.

Поганий стан даху ви теж, швидше за все, помітите неозброєним оком. Якщо дах протікає, в кутах або на стелі ви побачите плями вогкості. У деяких місцях шпалери можуть відклеїтися.

У будь-якому випадку, навіть якщо нічого підозрілого ви не виявили, варто піднятися на горище і окинути його поглядом. Так спокійніше.

Стан під’їзду

Це теж важливий чинник. Здається, що ви купуєте не будинок, а квартиру — так яка різниця, в якому стані знаходиться під’їзд? Різниця є. Уявіть, що щодня ви добиратиметеся до дверей своєї квартири в темряві, через завали сміття, зустрічаючи людей з підозрілою зовнішністю. Не дуже принадна перспектива, так?

Якщо під’їзд недоглянутий і брудний, якщо в кутах скупчилися гори сміття або, чого доброго, валяються шприци — це в певній мірі характеризує контингент мешканців, які можуть стати вашими сусідами. Неакуратність — не гріх, але уявіть, що вам самостійно доведеться організовувати прибирання під’їзду (адже якщо там брудно, швидше за все, раніше не знайшлося тих, хто бажає привести під’їзд в людський вид, так з якої статі вони з’являться після вашого переїзду?)

Квартира

Тепер власне про квартиру. Тут «больових точок» декілька.

Сантехніка

Обов’язково дивимося під раковину у ванні, заглядаємо під ванну, перевіряємо стан труб. Наявність плям вогкості, іржі — свідоцтво зношеності труб. Вам треба таке «щастя»?

Припустимо, вам подобається квартира, але комунікації в ній зношені, і це єдиний недолік. Торгуйтеся. Нехай продавець знижує ціну — на вартість ремонту, який вам доведеться зробити, плюс компенсація вашого часу і нервів, які доведеться витратити.

Вікна

Якщо це склопакети, перевірте, в якому вони стані, чи працює справно фурнітура. Якщо вікна старі, дерев’яні, перевірте, як вони себе почувають. Старі вікна у гарному стані — це чудово, навіть якщо вам припаде наново їх пофарбувати (невеликий клопіт).

Дерев’яні рами з щілинами в палець завтовшки — це майбутні витрати на установку нових вікон.

Тиск води

Вкрай корисно провести огляд у час пік — коли люди приходять додому з роботи і включають крани. Особливо уважно до цієї рекомендації варто прислухатися тим, хто придивляється до квартири на верхньому поверсі старого будинку. Додатково можна розпитати сусідів, чи задоволені вони натиском води.

Опалювання

Якщо ви оглядаєте квартиру в теплу пору року, якість опалювання оцінити не вдасться. Але можна, знову-таки, поцікавитися у сусідів, як вони почувають себе взимку, наскільки у будинку комфортно (опитувати варто сусідів, який живуть по тому ж стояку, на якому знаходиться квартира, що сподобалася вам).

Ненав’язливу, дружню бесіду з сусідами варто організувати після огляду квартири і без участі продавця. Попрощайтеся з ним, а потім через деякий час поверніться і зберіть додаткову інформацію. Точно не зашкодить.

Читайте также

Как перевести окна в зимний режим

Как утеплить окна в квартире

Как выбрать мягкую мебель для гостиной

Передпродажна оренда: чи варто?

Обтяження, яких варто уникати покупцям квартир