Тонкі шахрайські схеми на ринку нерухомості

Серед шахрайських схем, які використовуються на ринку нерухомості, є схеми особливо витончені, жертвами яких можуть стати навіть дуже уважні і розсудливі люди. Читайте детальніше і бережіть себе від обману.

Про шкоду алкоголю

Цей випадок міг би здатися абсурдним, якби не був випадком з реального життя.

Власник квартири вирішив обміняти її на житло меншого метражу з доплатою (знадобилися гроші). За рекомендацією знайомих звернувся до відомого ріелтора. З ріелтором зав’язалися дружні стосунки, і після того, як домовленості з продажу були досягнуті, власникові житла поступила пропозиція відсвяткувати прийдешню угоду.

У компанії «добрих знайомих» ріелтора продавець квартири відмінно провів час. Через пару днів з’ясувалося, що він більше не є власником свого житла. В розпал дружньої «вечірки» власник квартири підписав документи, нібито необхідні для оформлення угоди (мабуть, не дивлячись). І втратив право власності. Оспорювати юридичну силу угоди в таких випадках украй скрутно, адже людина поставила підпис своєю власною рукою, без щонайменшого примусу.

Залучайте до оформлення угоди ріелторів з «чистою» репутацією. Корисно при цьому заручитися підтримкою незалежного юриста. І, звичайно, з учасниками угоди краще тримати особисту дистанцію.

Юридичні тонкощі

При укладенні угоди купівлі-продажу житла часто використовують банківський сейф як «буфер», що забезпечує безпеку угоди (якщо продавець не виконав умови угоди, покупець може забрати свої гроші назад; в той же час покупець не може забрати гроші, якщо угода вже зареєстрована). На використанні банківського сейфу можуть зіграти юридично підковані шахраї. Випадок з практики.

Продавець не зміг забрати гроші з банківського сейфу за продану квартиру через хитромудро складені умови договору. Продавець фізично не міг виконати ряд умов по угоді за час, відведений на доступ до сейфу. Після відведеного строку право на доступ переходило до покупця, який міг забрати свої ж гроші.

Продавець у результаті притягнув до допомоги юристів, і покупцеві довелося відступитися під загрозою позовної заяви до суду від продавця. Але далеко не усі подібні історії закінчуються хеппі-ендом.

Читайте умови договору купівлі-продажу нерухомості. В ідеалі — притягайте компетентного юриста зі сталою репутацією.

Підміна

Наступний тип афери розрахований на людей, які купують квартиру в місті, в якому вони погано орієнтуються (наприклад, люди, що приїхали в незнайоме місто з віддалених регіонів). Ріелтор показує покупцеві квартиру у хорошому стані і пропонує принадну ціну. Покупець погоджується, підписує документи. Але в документах вказана адреса не тієї квартири, яку бачив покупець. У договорі фігурує зовсім інший об’єкт: в гіршому районі, у поганому стані.
Так, шахраї не лінуються міняти таблички з номером будинку на підроблені. Іноді міняють номер квартири — і покупець попадається на вудку.

Будьте уважні і переконайтеся, що квартира, яку вам показали, і об’єкт, вказаний в документах — це одно і те ж.

Як позбавитися зайвого мешканця

Жертвами цього типу шахрайства стають власники так званої долі — частини квартири. Це може бути повноцінна квартира або житло в комуналці. Об’єктом інтересу аферистів стають власники невеликих доль, від 5 кв. м. Власники таких доль охоче їх продають за дуже низькою ціною. Бажаючі купити знаходяться швидко.

Строго кажучи, такі ситуації і аферою назвати важко, оскільки формально все законно. А ось з людської точки зору ситуація загрозлива. Нові власники долі починають виживати з квартири інших мешканців. Для цього зазвичай в квартиру підселяється маргінальний контингент: особи без певного місця проживання, цигани, переселенці. Для мешканців квартири створюються умови, погано придатні для життя. У певний момент мешканцям пропонується продати квартиру.

Квартира продається за ринковою ціною, аферисти отримують свою долю, яка в рази більша, ніж гроші, які вони заплатили при купівлі.

Від такої каверзи з нерухомістю уберегтися важко, хіба що одного разу зібратися з силами, накопити грошей, продати долю і купити окреме житло.

Бажаємо вам юридично грамотних угод і надійних партнерів по купівлі-продажу нерухомості!

Читайте также

Как перевести окна в зимний режим

Как утеплить окна в квартире

Как выбрать мягкую мебель для гостиной

Передпродажна оренда: чи варто?

Обтяження, яких варто уникати покупцям квартир