За що можна отримати знижку від забудовника

Нам дуже хочеться побажати покупцям житла на первинному ринку нерухомості, щоб у них ніколи не було приводу наполягати на знижці, оскільки необхідність знижки пов’язана з недобросовісністю забудовника. При цьому не кожен забудовник добровільно (і за власною ініціативою) визнає, що в квартирі є недоробки або брак.

Які недоліки квартири можна вважати приводом, щоб вимагати знижку? Розповідаємо про практичний досвід покупців житла та юристів.

Недоліки квартири

Ми вже писали про волаючі недоліки квартири, такі, як криво покладені плити перекриття, тріщини, відсутні підвіконня. До дрібніших недоліків можна віднести: потьоки монтажної піни або фарби, неякісно встановлена сантехніка, некоректно працююча фурнітура склопакетів, непрацюючі розетки, неякісні двері.

Частину недоліків можна усунути, і забудовник зобов’язаний це зробити в осяжні терміни. Покупець має право вимагати у забудовника компенсацію, причому вона повинна включати не лише кошти, необхідні для усунення недоліків (якщо частину з них покупець готовий узяти на себе), але і компенсацію морального збитку.

Покупцеві є сенс подумати, чи вимагати у забудовника зниження ціни/компенсації, або розірвання договору. Якщо в квартирі є серйозні порушення, пов’язані з порушенням будівельних норм, від такої квартири краще відмовитися. Є шанс розірвати із забудовником договір, відсудити у нього компенсацію, і купити квартиру більш високої якості.

Недотримання термінів здачі об’єкту

Це теж може бути приводом для зниження ціни на квартиру або компенсації (до 10% вартості об’єкту). Такі випадки є в практиці; більше того, суди охоче задовольняють позови від обдурених пайовиків.

Площа квартири менша за декларовану

Насправді, розбіжності між фактичною і декларованою площею квартири можуть мати місце. За наявності такої різниці забудовник проводить перерахунок і зменшує вартість житла, якщо площа виявилася меншою. Найчастіше йдеться про 1-2 кв. м, і для покупця ця різниця не є вирішальною, щоб відмовитися від квартири (за умови перерахунку, зрозуміло). Але трапляється, що не лише площа виявляється меншою. Як бути, якщо у вашій квартирі стелі виявилися нижчі на 10 см?
В цьому випадку можна звертатися до суду, щоб ціна на квартиру була зменшена, і покупець отримав компенсацію за моральні втрати.

Прибудови

Трапляється, що забудовник вже після здачі об’єкту модернізує його. Наприклад, до житлового будинку пристроюється додаткова площа, яка перетворюється на магазин, офіс, розважальний заклад та ін.

При таких змінах товарна вартість житла знижується, оскільки в результаті змін може погіршати вид з вікна, можуть змінитися шумові характеристики тощо. Подібна ситуація — привід для звернення до суду і вимог компенсації. Експертиза визначає, наскільки погіршали характеристики квартири, відповідно, наскільки знизилася її вартість — і зобов’язує забудовника виплатити пайовикові різницю.

Читайте также

В жилом комплексе от «Укрбуд» готовятся к строительству двух новых домов

Маркетинг команда «Укрбуд» лучшая на EFFIE Awards Ukraine 2018

В ЖК «Гармония» заканчивают монтаж двух теплопунктов

Начаты продажи квартир в ЖК GENESIS (2-я секция)

В ЖК «Академ Парк» полностью введен в эксплуатацию первый дом