Як винайняти квартиру, якщо у вас є домашня тварина

Завдання не таке просте, як здається. За логікою речей, орендодавець повинен чекати квартиранта з розпростертими обіймами, нехай навіть разом з орендарем в квартиру в’їде 2 бультер’єри, кішка, кролик і пітон. Насправді, орендодавці частенько з побоюванням відносяться до людей, у яких є домашні тварини.

Орендодавців можна зрозуміти. Меблі, які роздряпає кішка, доведеться міняти, коли в квартиру в’їдуть інші квартиранти. Запах від тварини залишиться надовго, якщо орендодавець винаймає квартиру на місяці. На щастя, категорично поводиться лише четверта частина орендодавців, з іншими у власника домашньої тварини є шанс домовитися.

● Не приховуйте факт наявності домашніх тварин. Виняток можуть становити рибки, папужки, хом’як — живність, яка найчастіше перебуває в клітині і збереженню житла не погрожує.

Приховувати наявність кішки або собаки сенсу немає — рано чи пізно власник квартири здогадається, і з великою вірогідністю розірве договір оренди. Не краща стратегія — приховувати наявність тварини і ховати її, коли орендодавець відвідуватиме квартиру. Усі дрібниці сховати неможливо. Крім того, є запахи. Деякі орендодавці цікавляться у сусідів, як поводиться орендар. І від сусідів власник квартири може дізнатися про те, що у будинку живуть «невраховані» домашні тварини.

● Щоб заощадити час, ви можете відразу, під час телефонного дзвінка, обговорити з орендодавцем можливість в’їзду до квартири з твариною. Якщо орендодавець проти — шукайте іншого.

● Знайшли орендодавця, який готовий здати вам квартиру? Поки ця готовність чисто теоретична. Можливо, власник житла погано представляє, що таке кішка у будинку. Ваше завдання як орендаря — не розчарувати власника квартири. Якщо через місяць вашого проживання хазяїн побачить зідрані шпалери і пошкоджену оббивку меблів — не сумнівайтеся, речі доведеться збирати дуже швидко. Тому, якщо вам здали квартиру без проблем, стежте за її станом — так, щоб ви могли здати її такою же, якою вона була при вашому заселенні.

● Гарний варіант — знайти для оренди не квартиру, а будинок. Власники приватних будинків самі тримають тварин і відносяться до них спокійно.

● Якщо ви вже винаймали квартиру до цього, попросіть колишнього власника написати рекомендаційний лист — про те, що наявність у вас домашньої тварини (тварин) не викликала жодних проблем. На переговорах з новим орендодавцем це буде істотний козир.

● Якщо ви приглянули квартиру, яка вам дуже подобається, але власник категорично не хоче віддавати житло в руки власникові домашніх тварин, спробуйте: а) підняти ціну на оренду, б) запропонувати включити в договір про найм житла пункт, відповідно до якого ви берете на себе усі витрати, пов’язані з псуванням майна, у тому числі, якщо причиною став домашній улюбленець, в) збільшити страховий внесок — суму, яку орендар віддає орендодавцю в якості запоруки (якщо орендар не виконує своїх зобов’язань, внесок не повертається).

● Якщо ви отримали згоду орендодавця на в’їзд — не розслабляйтеся. Стежте за домашнім вихованцем і пам’ятайте, що ви відповідаєте за збереження квартири в первинному вигляді. Поводьтеся доброзичливо з сусідами: вони можуть поскаржитися на тварину або птаха, які поводяться занадто голосно і заважають. Якщо спочатку тварина поводиться неспокійно, створює надто багато шуму, поговоріть з сусідами і поясніть, що вихованець нервує через переїзд, але найближчим часом він звикне і стане поводитися зазвичай, тобто спокійно.

З орендодавцем, який украй насторожено відноситься до домашніх тварин, можна спробувати домовитися: доброзичливо, дружньо. Якщо орендар викликає у власника квартири довіру, то до можливих ризиків він відноситься спокійніше, особливо якщо їх обговорити в договорі оренди. В якості аргументу можна використати і такий: в перші 2-3 місяці ви готові до частіших візитів хазяїна, щоб він переконався, що з житлом все гаразд; припустимо, раз на два тижні.

Читайте также

Как перевести окна в зимний режим

Как утеплить окна в квартире

Как выбрать мягкую мебель для гостиной

Передпродажна оренда: чи варто?

Обтяження, яких варто уникати покупцям квартир