Як усунути неприємний запах перед продажем житла

Неприємний, важкий запах — ознака зношеного житла. Досвідчений покупець знає, що позбавитися неприємного запаху дуже складно, що це вимагає зусиль, і купівлю квартири з таким недоліком розглядатиме в останню чергу.

Найдієвіший спосіб продати квартиру з неприємним запахом — запропонувати покупцеві знижку. Альтернативний варіант — спробувати запаху позбавитися. Для цього знадобиться час, терпіння і деякі фінанси.

Найчастіше в хронічного неприємного запаху в квартирі 3 причини: в квартирі мешкала людина, що палить, тут жили домашні тварини, або квартира має підвищений рівень вогкості.

Якщо ви подумали, що проблему вдасться розв’язати просто — інтенсивним провітрюванням житла перед переглядом і використанням сильних ароматизаторів — ви будете розчаровані. Розумний покупець, швидше за все, помітить маскування — рідний запах приміщення все одно пробиватиметься крізь ароматизатор. Намагаючись сховати недолік квартири, ви тільки викличете підозру покупця і посприяєте втраті його довіри: він почне шукати, що ще ви приховуєте.

Проблему треба не маскувати, а вирішувати. Як варіант — ви можете показати покупцеві квартиру, як є, і запропонувати йому самостійно впоратися з проблемою. Звичайно, в цьому випадку доведеться зробити знижку.

Тютюн

Особливість тютюну в тому, що найсильніше він в’їдається в м’які і пористі поверхні: тканини, шпалери. Тобто найбільше запаху містять шпалери, штори, м’які меблі та інші предмети інтер’єру з текстилю.

Прання штор не допоможе — якщо хочете їх зберегти, здайте в хімчистку. Ще краще – замініть штори повністю, так само як пледи, подушки і інші деталі обстановки з тканини.

З меблями складніше. Варіантів два:
— почистити м’які меблі парою,
— викликати представників клінінгової компанії, які почистять меблі професійними миючими та дезодоруючими засобами.

Шпалери краще зняти і поклеїти нові.

Інші поверхні в квартирі (двері, меблі) треба вимити миючим засобом; також їх можна протерти слабким розчином оцту. Меблі освіжайте ретельно, включаючи висувні ящики — тютюновий запах проникає буквально скрізь.

Домашні тварини

Найбільше в наявності неприємного запаху «винні» кішки: продукти їх життєдіяльності залишають в квартирі стійкий аромат аміаку.

З м’якими меблями варто поступити так, як описано в попередньому пункті про тютюн: її доведеться ретельно почистити.

Основну складність представляють підлогові покриття (лінолеум, ламінат). Щоб позбавитися запаху максимально, покриття доведеться зняти. Треба буде обробити поверхні під ними перед тим, як будуть покладені нові покриття: концентрованим розчином миючого засобу.

На поверхні, які були уподобані кішками, нанесіть розчин господарського мила — це зручно зробити за допомогою пульверизатора. Після обробки вимийте поверхні і протріть слабким розчином оцту.

Пліснява

Це найскладніше. Мало того, що пліснява створює дискомфорт для мешканців. Вона ще і представляє небезпеку для здоров’я.

У випадку з пліснявою єдиний спосіб позбавитися від важкого запаху у будинку — усунути причину підвищеної вологості. Можливо, це зажадає ремонту вентиляційної системи або установки нової. Можливо, в квартирі є тріщина, крізь яку просочується волога — її треба усунути. Якщо проблема хронічна, і повному лікуванню не піддається, проблемні зони обробляються спеціальною протигрибковою обробкою (що не відміняє необхідність в якісній вентиляції).

Заходи по усуненню наслідків грибка:
— зони, в яких обробка зіпсувалася — розбухнула, обсипалася — зачищаються, обробляються спеціальними протигрибковими засобами,
— старі шпалери знімаються, клеяться нові (коли знайдено і усунено джерело вогкості, або встановлена вентиляція, і стіна суха).

Марно намагатися просушити мокрі ділянки стін або стелі феном перед переглядом квартири покупцем. Він, швидше за все, відчує запах. І подумайте про те, наскільки порядно — продавати квартиру з грибком, приховуючи це. Не виключено, що обдурений і розгніваний покупець подасть до суду, звернеться за експертизою і доб’ється анулювання угоди.

Загальна рекомендація

Якщо у вашому будинку немає перерахованих джерел неприємного запаху — є просто запах житла, і ви хочете освіжити атмосферу у будинку, досить ґрунтовного провітрювання (2-3 години, залежно від температури на вулиці). Перед приходом покупців зваріть каву. Можете скористатися ефірними оліями, але вибирайте аромати нейтральні, наприклад, цитрусові — насичений запах у високій концентрації може дратувати.

Читайте также

Как перевести окна в зимний режим

Как утеплить окна в квартире

Как выбрать мягкую мебель для гостиной

Передпродажна оренда: чи варто?

Обтяження, яких варто уникати покупцям квартир