Як швидко продати квартиру

Чи можна продати квартиру в рекордно короткі терміни? Нам дуже хотілося б дати позитивну відповідь на це питання, але буде розумніше сказати так: дива в реальному житті не відбуваються. Якщо тільки ви або ваш ріелтор не знаєте деяких таємних заклинань, які дозволяють обійти закони ринку і зробити неможливе.

Приклади, коли квартира була продана в короткі терміни, завжди мають під собою основу. Тобто справа не у винятковому везінні, не в тому, що для продавця зірки зійшлися в якомусь сприятливому порядку. Підстави, як правило, такі:

Продавець знизив ціну, щоб продати квартиру швидко

Це працює завжди. Інше питання, що мало хто з власників нерухомості готовий йти на жертви. Варіант прийнятний, якщо терміново потрібні гроші.

Продавець знайшов покупця, якому припала до душі саме ця квартира

Таке буває, але далеко не в кожного об’єкта нерухомості є шанс стати жаданим для конкретного покупця. На такий статус можуть розраховувати квартири в історичних будівлях, у будинках з незвичайним плануванням, у будівлях, дуже вдало розташованих: в мальовничому районі з розвиненою інфраструктурою, з гарним видом з вікна тощо. Теоретично можливо, що хтось шукає таку квартиру, як у вас, тому що вона дуже схожа на мрію з дитинства, але такий шанс невеликий.

Крім того, розраховуючи на такий варіант, треба приготуватися, що покупця можна шукати довго, і чи не впадуть на ринку нерухомості ціни — невідомо.

Рієлтор спрацював компетентно, злагоджено і чітко

Так, компетентність фахівця має значення. Гарний фахівець знає, де розмістити оголошення про продаж, яким воно має бути, як будувати спілкування з потенційними покупцями, щоб продати квартиру за оптимальною для продавця ціною. За підтримки досвідченого, компетентного ріелтора покупця можна знайти швидко, і швидко завершити угоду. Єдине — в цьому випадку завищена ціна гратиме проти продавця. Тобто ціна буде середньоринковою, не вище.

Склалася вдала ситуація на ринку нерухомості

Наприклад, забудовники на первинному ринку підняли ціни, виріс попит на вторинному ринку, покупців стало більше. Такий сценарій можливий, якщо ви зібралися продавати квартиру якраз в слушний момент — коли можна поставити гідну ціну і розраховувати на чергу з покупців. Але такі «вікна» треба ще вміти упіймати. І можна сказати безперечно, що в найближчому майбутньому покупці будуть украй обережні у своїх вкладеннях і вимогливі у відношенні стану житла.

Так що власникам нерухомості на вторинному ринку навряд чи варто розраховувати на те, що вони диктуватимуть умови.

Якщо швидкість продажу квартири залежить від об’єктивних умов, то як створити такі умови зі свого боку, як продати квартиру швидко?

 

Написати оголошення, що продає

Важливо — дати покупцеві максимум корисної інформації (стан житла, площа, поверх, стан будинку, район і інфраструктура). Підкресліть переваги квартири, якщо вони є: нові інженерні комунікації, гарний вид з вікон, поруч паркова зона тощо.

Подумайте, можливо, має сенс звузити цільову аудиторію — шукати покупців в конкретній соціальній групі. Так, 2-кімнатна квартира в спокійному районі, де є школа, стадіон, поліклініка, вікна якої виходять на тихий двір, ідеально підійде молодій сім’ї з дитиною шкільного віку. Скромна, але з ремонтом квартира на першому поверсі будинку, поряд з яким є магазин, лікарня, пошта, сподобається людям літнього віку.

Малогабаритна квартира-студія в жвавому районі з розвиненою інфраструктурою розваг з радістю буде розглянута молодою сім’єю без дітей.

Якщо ваша квартира може бути запропонована покупцям певного типу — напишіть про це в оголошенні і підкресліть конкретні переваги житла.

Поставити адекватну ціну на квартиру

Оцінюйте свій об’єкт нерухомості об’єктивно. Завищена ціна відштовхує покупця; чи ви повинні дуже чітко обґрунтувати, чому таку ціну вважаєте справедливою. Занижена ціна на квартиру насторожує: часто шахраї притягають покупців низькою ціною.

Підготувати документи

Квартира, готова до продажу — великий плюс. Про це можна сказати в оголошенні про продаж і підкреслювати це при телефонних переговорах з покупцями і при зустрічі. Ви хочете продати квартиру скоріше, покупець теж хоче оформити угоду швидше — якщо документи з вашого боку готові, в очах покупця це перевага.

Підготувати квартиру до переглядів

Квартира має бути чистою, охайною. Приберіть з поля зору зайві предмети. Покупець повинен побачити квартиру затишною. Він «примірятиме» її на себе, тому важливо, щоб йому на очі не попадалися особисті речі хазяїв. З іншого боку, не показуйте квартиру порожньою, без меблів, штор і дрібних атрибутів затишку на зразок подушок і ваз. Квартира повинна виглядати як житло, а не «коробка».

Один з найважливіших чинників успішного і швидкого продажу квартири — це чесність. Не намагайтеся показати квартиру кращою, ніж вона є — покупець все одно побачить недоліки. Краще ліквідовуйте ті недоліки, які можете (поміняйте сантехніку, поставте склопакети, зробіть генеральне прибирання і т. д.). У спілкуванні з покупцем підтримуйте дружній тон, не дивіться на нього звисока, як це іноді роблять власники житла. Без покупця не буде угоди.

Читайте также

В жилом комплексе от «Укрбуд» готовятся к строительству двух новых домов

Маркетинг команда «Укрбуд» лучшая на EFFIE Awards Ukraine 2018

В ЖК «Гармония» заканчивают монтаж двух теплопунктов

Начаты продажи квартир в ЖК GENESIS (2-я секция)

В ЖК «Академ Парк» полностью введен в эксплуатацию первый дом