Як прискорити продаж житла

Відомо, що найефективніший спосіб швидше продати квартиру — це знизити ціну. Спосіб радикальний, його не кожний и не завжди готовий застосувати. Є інші хитрощі, які можуть скоротити термін продажу нерухомості.

Створення умов для енергозбереження

Сенс в тому, щоб створити для покупця умови, при яких він економитиме гроші – буде сплачувати за комунальні послуги менше. На додаток можна встановити по всій квартирі енергозбережні лампочки. Якщо зважитеся на такі зміни, обов’язково зазначте це в оголошенні про продаж, при цьому покажіть вигоду покупця. Наприклад, так: «За комунальні послуги платимо 300 грн. на місяць».

Також ви можете встановити теплосберігаючі вікна і двері, утеплити фасад. Перш ніж вкладати в це кошти, проконсультуйтеся з ріелтором і з’ясуйте, наскільки ви зможете підняти ціну після певних змін. Це дасть підставу для ухвалення рішення — що варто міняти у бік енергозбереження, що окупиться, а що ні.

Визначення розумної ціни

Передусім, знайдіть досвідченого і компетентного оцінювача, який врахує усі чинники, що впливають на вартість вашої квартири, у тому числі її вдале розташування, наявність рядом паркової зони (як варіант), транспортну доступність, розташування будинку в спокійному, некриміногенному районі. Дві однакові квартири, розташовані в різних районах, можуть мати різницю у вартості в 20%, пам’ятайте про це.

Ви самі можете провести невелике дослідження і визначити ринкову вартість житла. Перший крок — вивчити оголошення про продаж квартир зі схожими характеристиками: площа, кількість кімнат, тип будинку, поверх, локація, стан квартири. Другий крок — визначити реальну ціну на об’єкт, за скільки продавець готовий його продати. Для цього можете зобразити з себе покупця і поспілкуватися з 3-5-тьма продавцями. Реальна ціна і є ваш орієнтир. Пам’ятайте, що завищена ціна уповільнює продаж квартири.

Квартира під ключ

Квартира, в яку можна переїхати відразу ж, буде продана швидше, ніж квартира, що вимагає ремонту (навіть косметичного, не говорячи про капітальний). Так, велика доля покупців після купівлі житла все одно облаштовує його за своїм смаком, але для покупця великий плюс, якщо він може перевезти в квартиру речі відразу після укладення угоди.

Оточення

Для покупця має велике значення, в якому оточенні знаходиться будинок, квартиру в якому він хоче купити. Швидше продаються об’єкти, розташовані у благополучних районах. Плюс, якщо будинок знаходиться у доглянутому, чистому і спокійному дворі. Ще одна перевага — чистий, доглянутий під’їзд.

Якщо ваша квартира має згадані вище переваги, обов’язково зазначте це в оголошенні про продаж.

Ще один чинник, здатний прискорити продаж — візьміть на себе частину витрат на оформлення угоди. Скажіть, що готові узяти на себе частину витрат, пов’язаних з оформленням документів, коли зрозумієте, що спілкуєтеся з реальним покупцем.

Читайте также

Как перевести окна в зимний режим

Как утеплить окна в квартире

Как выбрать мягкую мебель для гостиной

Передпродажна оренда: чи варто?

Обтяження, яких варто уникати покупцям квартир