Як обрати забудовника: спостерігаємо за будівництвом

При купівлі нерухомості на первинному ринку найважливіше питання, яке виникає в інвестора – як обрати новобудову. Один із способів – прослідкувати, як іде будівництво. Спосіб корисний тим, що все можна побачити власними очима та відчувати себе спокійно, роблячи висновки. З іншого боку, «польове дослідження» ринку забудовників потребує сил та часу. Насправді, другий момент на здається не настільки суттєвим, щоб не спробувати. Купівля житла для багатьох сімей – подія життя. Ціна помилки тут є високою, і вимірюється вона не лише грошима, але й втраченою надією. Тож рекомендуємо набратися терпіння та максимально уважно збирати інформацію про забудовника.

До того, як ви відправитеся до будівлі, доцільно знайти пропозиції забудовників у Інтернеті, щоб визначити до 10-ти цікавих вам об’єктів. Цікавих – це таких, які влаштовують вас ціною та параметрами житла (локація, інфраструктура району, тип забудови, планування, умови забудовника).

Занотуйте назви об’єктів та компаній-забудовників. Шукайте про них інформацію у пошукових системах. В фокусі тримайте відомості не стільки про об’єкт, скільки про забудовника.

Поцікавтеся, скільки об’єктів вже здав забудовник. Чи не помічений він в новинах про довгобуди. Чи не був забудовник учасником судових позовів. Інформації такого роду в Інтернеті достатньо. Пайовик, відносно якого забудовник не виконав зобов’язання, звичайно не стримує себе і щиро ділиться відомостями про недобросовісного забудовника на форумах. Головне – інформацію шукати.

В Інтернеті все частіше можна зустріти огляди новобудов на сайтах про нерухомість. Це гарне джерело інформації, адже тут можна взнати думку експертів.

Як джерело інформації можна розглядати візити на виставки нерухомості та інші заходи, на яких збираються професіонали, наприклад, на конференції. Другий варіант навіть кращий, більш об’єктивний: на виставках забудовники діляться відомостями рекламного характеру, а це не те, що нам потрібно. На конференціях можна познайомитися с незалежними експертами та задати їм запитання з приводу первинного ринку взагалі та конкретних забудовників зокрема.

Наступний етап – це, власне, вихід «до поля». Припустимо, ви обрали до 10-ти об’єктів, до яких ви готові придивитися щільніше. Треба відвідати кожний з них.

На об’єкті експерти рекомендують оцінити:

— кількість будівників та техніки,
— стан об’єкту (конструкції, що починають руйнуватися, або мох – не найпозитивніші ознаки).

Можна поспілкуватися в робітниками та поцікавитися, наскільки інтенсивно здійснюється будівництво чи регулярно забудовник виплачує зарплатню. В ідеалі, якщо купівлю нерухомості у новобудові ви лише плануєте, можна поспостерігати за будівництвом деякий час, щоб зрозуміти динаміку. Важливо – шукати інформацію з різних джерел, зіставляти її та міркувати раціонально.

Читайте также

В жилом комплексе от «Укрбуд» готовятся к строительству двух новых домов

Маркетинг команда «Укрбуд» лучшая на EFFIE Awards Ukraine 2018

В ЖК «Гармония» заканчивают монтаж двух теплопунктов

Начаты продажи квартир в ЖК GENESIS (2-я секция)

В ЖК «Академ Парк» полностью введен в эксплуатацию первый дом