Що робити, якщо ви затопили сусідів

У такій ситуації потерпілими вважаються власники залитої квартири. Проте для тих, хто залив, інцидент також має серйозні наслідки. Наскільки серйозні — залежить від причини аварії. Як з’ясувати причини, якщо вони неочевидні; як діяти грамотно — з технічної і юридичної точки зору?

Дійте швидко

Якщо ви здогадуєтеся, що з вашої квартири походить витік води, негайно усувайте причину.

Потім вирушайте до сусідів. Якщо з’ясовується, що їх немає вдома, шукайте телефон, по якому з ними можна зв’язатися — можливо, він є в інших сусідів. До речі, зараз, коли прочитаєте статтю, можете взяти телефон у сусідів внизу і дати свій телефон сусідам згори. Нехай ці телефони ніколи нікому не згодяться, але міра обережності — не зайва.

Чим швидше ви відреагуєте на ситуацію, тим меншим буде збиток. А від величини збитку залежить об’єм компенсацій, які зобов’язаний буде виплатити винуватець форс-мажору.

Вирішуйте мирно

Якщо ви знаєте, що аварія сталася з вашої вини, намагайтеся домовитися про суму компенсації полюбовно. Не факт, що це вдасться, але спробуйте. Доведення справи до суду, швидше за все, розмір компенсації не зменшить — швидше, навпаки. Звичайно, за умови, що квартира виявилася залитою з вашої вини.

Проявіть передбачливість

Припустимо, у вас хронічно текла труба, ви кілька разів викликали слюсаря, і востаннє він був у вас буквально учора. І витік стався саме через цю трубу. Вашої провини немає, але це треба довести. На такий випадок при відвідуванні вашої квартири слюсарем (і іншими фахівцями з ремонтних робіт) вимагайте акт виконаних робіт. Цей документ свідчить, що проблему ви виявили, своєчасно на неї відреагували — але фахівець проявив некомпетентність. Йому і відповідати.

Викликайте експертів

Якщо ваша провина неочевидна, відразу викликайте представників ЖЕДу, ТВЖ або управляючої компанії. Вони повинні зафіксувати інцидент, зафіксувати в документах, в якому стані квартира, наскільки вона постраждала — оцінити масштаби лиха. За результатами експертизи складається акт.

Якщо ви не згодні з результатами експертизи, не підписуйте акт, або вкажіть в ньому, з чим не згодні. Рекомендується провести самостійне фотографування, щоб зафіксувати стан квартири. Можна також запросити свідків. Усе це може служити доказовою базою в суді.

До речі, вдатися до допомоги експертів можна у будь-якому випадку — і в тому, якщо вода протекла з вашої вини. Так виходить, що тим, кого залили, розмір компенсації завжди здається маленьким. А тим, хто залив — занадто великим. Експертиза потрібна, щоб обидві сторони зійшлися на певній сумі.

Після того, як експерт зробить заключення про стан квартири, можна знову спробувати домовитися з сусідами на мирній основі. Якщо не вийде — готуйтеся до судового позову.

Шукайте зв’язок між причиною і наслідком

Щоб зажадати у вас компенсацію, власникові залитої квартири треба довести, що:
— збиток є,
— є прямий причинно-наслідковий зв’язок між вашими діями і збитком.

Якщо суд виносить ухвалу про виплату компенсації, з цим краще не зволікати. У разі фінансових складнощів можна подати клопотання про відстрочення або виплату компенсації у розстрочку.

Читайте также

В жилом комплексе от «Укрбуд» готовятся к строительству двух новых домов

Маркетинг команда «Укрбуд» лучшая на EFFIE Awards Ukraine 2018

В ЖК «Гармония» заканчивают монтаж двух теплопунктов

Начаты продажи квартир в ЖК GENESIS (2-я секция)

В ЖК «Академ Парк» полностью введен в эксплуатацию первый дом