Помилки при визначенні ціни на квартиру

Цих помилок припускаються продавці. Частково через некомпетентність; хтось хоче виручити від угоди більше грошей; хтось вірить аргументам заповзятливого ріелтора. У результаті квартира продається довго, тяжко, і ціна все одно виходить не кращою.

Помилка №1. Закладання в ціну можливості для торгу.

Продавець завищує ціну, тому що думає, що покупець думає, що в цій ціні закладений запас для торгу. Адже так роблять усі — залишають можливість поторгуватися і збити ціну, щоб покупцеві було приємно.

Припустимо, що ваш покупець не знає про це «правило» і оцінює вашу пропозицію без урахування торгу. Тобто він бачить квартиру, яка йому подобається, потім бачить ціну, яка вище середньоринкової на 5-10% і починає шукати варіанти дешевше.

Припустимо, ви написали в оголошенні «торг можливий». Ця фраза невизначена — ніхто не знає, яку знижку можна отримати. Якщо поряд з вашим буде оголошення з меншою цифрою і без фрази про можливість торгу, покупець обере ціну, яка нижче.

Якщо ви переконані, що запас на торг має бути, він не повинен перевищувати 5% від ціни на квартиру.

Помилка №2. Віра в компетентність ріелтора.

Ріелтор, можливо, і компетентний. Навіть напевно. Але він поступає, м’яко кажучи, нечесно, коли обіцяє продавцеві продати будинок за ціною, яка на 20% перевищує середньоринкову.

Не найдобросовісніші ріелтори таким чином приваблюють клієнтів. Найпростіше пообіцяти, що квартира буде продана за дуже смачною ціною. Продавець, омріяний перспективою, довіряє угоду фахівцеві. І починається боротьба: за продаж і гарний ріелторський відсоток.

Не піддавайтеся на провокації. Кваліфікований ріелтор знає, що угодами управляє ринок, і спроби завищити ціну на нерухомість без підстав мають наслідки. Кваліфікований, досвідчений фахівець продасть вашу квартиру за середньоринковою ціною, але він зробить це швидко, без проблем з документами і оплатою, без сюрпризів після угоди.

Якщо вам обіцяють золоті гори — це привід засумніватися в кваліфікації фахівця.

Помилка №3. Продавець думає, що у нього багато часу.

Часто завищену ціну ставить продавець, який не поспішає з продажем. Якщо ціни на ринку нерухомості стабільні, і у власника квартири час не обмежений — чому не розглянути різні варіанти, не поспілкуватися з різними покупцями, щоб зупинитися на оптимальній ціні і реалізувати угоду з приємними і чесними людьми.

Все так. Але на сучасному ринку періоди стабільності трапляються рідко.

Крім того, чим довше квартира знаходиться у продажу, тим менше шансів знайти покупця. Покупці знають, що гарні варіанти, з оптимальним співвідношенням ціни і якості, купують швидко. Коли покупець раз за разом бачить на порталах з нерухомості одну і ту ж квартиру — він не стане розглядати серйозно варіант купівлі.
Виняток становлять квартири з унікальними характеристиками: в історичних будівлях і в хорошому стані, або об’єкти преміум-класу. У середньому ціновому сегменті бажано шукати покупця оперативно.

Читайте также

Как перевести окна в зимний режим

Как утеплить окна в квартире

Как выбрать мягкую мебель для гостиной

Передпродажна оренда: чи варто?

Обтяження, яких варто уникати покупцям квартир