Кому добре жити в квартирі на першому поверсі

Від ідеї купівлі квартири на першому поверсі легко було б відмовитися (надто багато недоліків), але житло на перших поверхах завжди виграє в ціні — різниця може складати до 15%. Якщо ви знайшли квартиру, в якій влаштовує все, плюс у неї приваблива ціна, але перший поверх – то питання «купувати — не купувати» може стать випробуванням.

Спробуємо розібратися, чи дійсно недоліків у квартир на першому поверсі так багато, що не варто і розглядати такі варіанти. Ми, вивчивши думку власників квартир на першому поверсі, дійшли висновку, що недоліків дійсно багато, але для багатьох з них можна знайти «протиотруту».

Близькість підвалу

Це означає — вогкість, запах вогкості, таргани і гризуни, що заглядають на вогник, і ще холодна підлога.

Багато що залежить від віку будинку. Якщо в підвалі з комунікаціями все гаразд, то проблему можна ділити на два, а то і на п’ять. Інша справа, якщо труби ледве дихають. Тоді гарантована не лише вогкість, але і аромати каналізації. Якщо йдеться про квартиру в старому будинку, з цим нічого не поробиш.

Якщо будинок новий, то від підвалу можна відгородитися підлогою з якісною ізоляцією. У підвалі можна зробити вентиляцію. І — можна жити.

Шум

Машини, сміттєвози, діти, молодіжні компанії. Джерел занепокоєння вистачає. Взимку від них можна відгородитися склопакетами, а ось влітку… влітку можна поставити кондиціонер і зробити гарну вентиляцію, яка дозволить вночі спати при закритих вікнах.

На форумах власники квартир на перших поверхах часто згадують, що до них регулярно стукаються сторонні люди, особливо якщо вікно виходить на ту ж сторону, що під’їзд: запитують код на дверях, просять відкрити двері під’їзду, запитують, в якій квартирі мешкає така-то людина. Це варто взяти до уваги, якщо квартира розташована дуже низько.

Треба сказати, що рівень занепокоєння від шуму і руху різний у власників квартир, вікна яких виходять на шумні і спокійні вулиці. Якщо вулиця спокійна, вікна не виходять на двір або на проїжджу частину — жити можна.

Небезпека затоплення

Інтернет повний історій, що холодять душу, про те, на що перетворюється санвузол квартири на першому поверсі при засміченому стояку.

Погана освітленість

По-перше, дерева. По-друге, жалюзі, які потрібні, якщо немає бажання жити як на вітрині.

Проблема виражена в меншій мірі, якщо вікна виходять на сонячну сторону.

Безпека

Власникам житла на перших поверхах доводиться миритися з ришітками на вікнах (які не лише псують вид, але ще і заважають як слід вимити вікна із зовнішнього боку).

Мудро поступають власники житла на перших поверхах, які встановлюють сигналізацію, що реагує на відкриття вікон-дверей і на рух усередині квартири. З сигналізацією можна спати спокійно.

А тепер — про достоїнства

Не треба турбуватися про ліфт. Питання актуальне для сімей з літніми людьми і з дітьми. Легко піднятися до квартири, донести сумки, занести коляску.

Під вікнами, якщо є газон, можна розвести маленький квітник.

Зручно спостерігати за дітьми, що гуляють надворі.

Можна поводитися шумно — ви нікому не заважатимете внизу, тому що заважати нікому.

Важливо: в новобудовах квартири на перших поверхах позбавлені багатьох згаданих недоліків. Квартири розташовані вище, ніж у будинках на вторичці, тож ніхто не заглядає у вікна.

Перші поверхи, як правило, зайняті офісами або об’єктами інфраструктури, так що про трубні запахи з підвалу не йдеться.

В елітних будинках безпеку забезпечує управляюча компанія. І, оскільки двір закритий для сторонніх, повз вікна не пропливають низкою чужі машини, не шумлять підлітки.

Загальний висновок, який можна зробити:

якщо ви пригледіли квартиру на першому поверсі, і у неї вигідна ціна — зважте всі за і проти. Жити в такій квартирі можна, але при певних умовах. При купівлі житла на першому поверсі в новобудові риски нижчі.

Читайте также

В жилом комплексе от «Укрбуд» готовятся к строительству двух новых домов

Маркетинг команда «Укрбуд» лучшая на EFFIE Awards Ukraine 2018

В ЖК «Гармония» заканчивают монтаж двух теплопунктов

Начаты продажи квартир в ЖК GENESIS (2-я секция)

В ЖК «Академ Парк» полностью введен в эксплуатацию первый дом