Комфортне житлове середовище в новобудові: чого чекати від забудовників

Покупець новобудови розраховує не лише вселитися в затишну квартиру, але отримати комфортне житлове середовище. Воно включає інфраструктуру: парковка, дитячий майданчик, зони відпочинку для дорослих, торгові центри, поліклініки, дитячі садки і школи, розважальні центри. У практиці, що склалася, усі перераховані опції не включені за умовчанням. «Стандартний набір», який отримують покупці житла в новобудові, найчастіше виглядає так: парковка, дитячий майданчик у дворі, невелика «зелена» зона відпочинку, рідше — спортивний майданчик.

Що пропонують забудовники, окрім квартири, багато в чому залежить від класу житла: чим дорожча квартира, тим більше можливостей для комфортного середовища. При цьому загальна тенденція надає оптимізму: сьогодні девелопери все більше уваги приділяють облаштуванню середовища навіть в економ-класі. Це відповідь на реалії ринку: покупець квартири в новобудові стає все більш вимогливим.

Окрім власне квартири, покупець хоче, щоб в кроковій доступності було усе найнеобхідніше.

Чому не всі забудовники можуть запропонувати усі складові інфрастуктури?

● Якщо йдеться про забудову невеликого масштабу, девелопер обмежений розмірами земельної ділянки. В цьому випадку девелопер повинен продумати місце розташування будинку так, щоб його жителі мали можливість користуватися об’єктами інфраструктури району, в якому будинок розташований.

● Якщо девелопер задається метою — створити інфраструктуру, це призводить до дорожчання житла. Припустимо, забудовник хоче обладнати поряд з будинком дитячий майданчик. Він повинен викупити ділянку землі під майданчик, і це незмірно більші витрати, ніж облаштування самого майданчика. За оцінками експертів, якщо проект припускає такі об’єкти інфраструктури, як дитячий сад і школа, то вартість «квадрата» зростає на 10-15%.

З іншого боку, «голі» об’єкти — в яких немає нічого, окрім житла, та і набір додаткових опцій для житла скупий (не вирішено питання безпеки, житло віддається покупцеві з чорновою обробкою), продаються гірше, ніж житло з більшою вартістю, але облаштоване. Так що девелопери все частіше шукають компроміс між ціною і доступними складовими інфраструктури.

Приклад. У забудовника немає можливості побудувати поряд з житловим комплексом поліклініку. Він обладнав в самому комплексі кабінет лікаря, щоб забезпечити мешканцям цілодобову невідкладну медичну допомогу.

● Можливості забудовника обмежені будівельними нормами, багато з яких складалися ще за часів Радянського Союзу і не враховують потреби сучасних жителів мегаполісів. З цієї причини будь-які відступи від стандартів пов’язані з тривалими узгоджувальними процедурами.

Незважаючи на складнощі і обмеження, забудовники сьогодні розширюють спектр заходів по благоустрою житлового середовища для своїх покупців. Окрім стандартних об’єктів інфраструктури, девелопери пропонують облаштовані паркові і пляжні зони (для об’єктів, розташованих біля водойм), велосипедні доріжки, площі, басейни, приміщення для дитячих колясок і велосипедів на цокольних поверхах.

На що звернути увагу покупцеві квартири в новобудові

Середньостатистичний розмір квартири в новобудові на сьогодні — 50-55 кв. м. Сьогодні помітна тенденція до зменшення площі квартир — до 30-35 кв. м, щоб адаптувати ціни на житло в новобудовах під платоспроможність покупців. При тій же загальній житловій площі мешканців стає більше, зростає навантаження на парковки, ліфти, зони відпочинку, інші місця загального перебування.

При купівлі житла в новобудові поцікавтеся кількістю квартир, порівняйте з іншими пропозиціями, щоб розуміти, наскільки жвавим буде життя у будинку, де ви приглянули квартиру (а також у дворі, на парковці, на дитячому майданчику і т. д.).

Якщо ви збираєтеся купити житло в новобудові, візьміть до уваги наступне. Забудовник не може здати першу чергу великого житлового комплексу з повністю готовою інфраструктурою. Деякі об’єкти будуть побудовані пізніше. Але є істотний момент: вони будуть побудовані, тільки якщо запроектовані. Перед ухваленням рішення про купівлю квартири в новобудові вивчіть проектну документацію. Якщо забудовник обіцяє блага тільки на словах — не варто чекати, що якість житлового середовища в цьому об’єкті істотно зросте.

Читайте также

В жилом комплексе от «Укрбуд» готовятся к строительству двух новых домов

Маркетинг команда «Укрбуд» лучшая на EFFIE Awards Ukraine 2018

В ЖК «Гармония» заканчивают монтаж двух теплопунктов

Начаты продажи квартир в ЖК GENESIS (2-я секция)

В ЖК «Академ Парк» полностью введен в эксплуатацию первый дом