Інтер’єр в стилі мінімалізму: багато повітря і простору

Мінімалізм багато хто вважає занадто простим, нейтральним, невиразним. Проте простота цього стилю — уявна. Він продуманий не в меншій мірі, чим класичний або хай-тек. Безумовна перевага мінімалізму — у великій кількості простору, який він створює, причому навіть в компактній квартирі. Власне кажучи, якраз для малогабаритної квартири мінімалізм оптимальний — він дозволить створити легкий, затишний житловий простір.

Так, мінімалізм і затишок сумісні. Затишок ми часто зв’язуємо з милими деталями інтер’єру — шторами, статуетками, рамками для фото і картинами, іншими елементами декору. Мінімалізм не грає в приємні дрібниці, він лаконічний і серйозний — та все ж він може бути дуже комфортним. Зокрема, за рахунок світлих відтінків, натуральних матеріалів, матових фактур, великої кількості дзеркал. До речі, мінімалізм не виключає яскравих деталей. Суть в тому, що інтер’єр не має бути ними переобтяжений.

Деталь може бути одна, і бажано, щоб вона контрастувала з іншими елементами інтер’єру. Наприклад, це може бути яскрава оббивка дивану, незвичайна ваза або акваріум.

Мінімалізм як стиль інтер’єру ідеально підходить для квартир-студій. Квартири-студії припускають відкрите планування — і тут мінімалізм дуже до речі. Мінімалізм дозволяє зонувати простір і робити його максимально функціональним. Зонувати можна квартиру в цілому та окремі її частини. Так, на кухні можна створити зону для приготування їжі і для відпочинку, спілкування. У вітальні можна передбачити компактну робочу зону. І так далі.

Одна з переваг мінімалізму — використання простих, надійних матеріалів (це не означає дешевих; якість і вартість кожен може вибрати, виходячи з бюджету).

Стіни зазвичай обклеюють шпалерами, покривають рідкими шпалерами або фактурною штукатуркою.
Для підлоги використовують лінолеум, кахель, дерево, ламінат.

Меблі обираються простих геометричних форм. Меблі повинні виглядати просто, при цьому вони можуть бути складними з конструктивної точки зору : це можуть бути столи-трансформери, ліжка з ящиками, що висуваються, подіуми, вбудовані шафи. Бажано, щоб техніка була вбудованою, не займала зайвого простору.

Мінімалізм як сучасний стиль частково перетинається з хай-теком, тільки він м’якший, спокійніший. Та все ж в ньому можна сміливо використовувати елементи декору із скла і металу. Скляними можуть бути не лише світильники, але і полички, поверхні столів. Металева фурнітура непомітних розмірів буде гармонійно виглядати в мінімалістичному інтер’єрі. Вітаються дзеркала, особливо в маленьких квартирах, щоб візуально збільшити простір.

Важливо, щоб квартира була добре освітленою. Або треба створити таку ілюзію, якщо вікна виходять на тіньову сторону, і в квартирі темно навіть вдень. Передусім, прикрасьте вікна не щільними шторами, а тюлем. Додайте до інтер’єру освітлення, якщо необхідно.

Найголовніша риса мінімалізму — ця відсутність дрібних деталей, що захаращують простір. Поверхні меблів залишаються порожніми. Робочі поверхні (письмовий стіл, стільниці на кухні) не заставляються предметами. З незвички такий простір може здаватися порожнім, але в ньому є переваги: здається, що кімнати просторі, в них багато повітря і світла.

Якщо вам все-таки хочеться прикрасити інтер’єр, щоб квартира не здавалася необжитою, використайте картини, вази, бра, але дуже помірно. Якщо картина, то в одній кімнаті — одна. По стилю вона теж повинна поєднуватися з інтер’єром.
Можна оживити простір подушками, свічниками, бра і світильниками, але дуже помірно, інакше ідея інтер’єру втратить сенс. Мінімалізм вимагає від жителів квартири акуратності: доведеться складати речі в шафи, прибирати з поля зору усе зайве. Зате в такому інтер’єрі можна плідно відпочити — фізично та емоційно. І пам’ятайте, що мінімалістична обстановка потребує нейтральних, пастельних відтінків в інтер’єрі.

Читайте также

В жилом комплексе от «Укрбуд» готовятся к строительству двух новых домов

Маркетинг команда «Укрбуд» лучшая на EFFIE Awards Ukraine 2018

В ЖК «Гармония» заканчивают монтаж двух теплопунктов

Начаты продажи квартир в ЖК GENESIS (2-я секция)

В ЖК «Академ Парк» полностью введен в эксплуатацию первый дом