Де купувати житло: на первинному ринку чи на вторинному?

На ринку нерухомості спостерігається весняне пожвавлення. Є попит, і є пропозиція. Звичайно, процеси в економічній сфері вносять корективи в стан ринку нерухомості : практично всі угоди здійснюються в доларах, ціни ростуть, кількість пропозицій в новобудовах скорочується.

Вторинний ринок

Основна тенденція — зростання цін на вторинному ринку. Продавців, що мають бажання провести угоду в гривні, вже немає, тому виросла ціна на найскромніші варіанти житла. Ціни ростуть не лише з об’єктивних причин. На думку експертів, багато продавців не орієнтуються на ринку нерухомості настільки добре, щоб пропонувати адекватну ціну на житло. В результаті ціна виставляється з істотним запасом, з розрахунком на торг.

В результаті на вітчизняному ринку нерухомості склалася дещо парадоксальна ситуація: житло на вторинному ринку коштує дорожче, ніж житло на первинному. У розвинених країнах, в стабільні періоди, ситуація інша: житло в новобудовах в середньому на 25% дорожче за житло на вторинному ринку.

Якби прогнозувалося подальше невелике, але стабільне зростання цін на житло на вторинному ринку, купівлю квартири тут можна було б розглядати як інвестицію. Але експерти не поспішають робити прогнози, і одностайної думки з приводу подальших подій на ринку нерухомості немає. Фахівці з нерухомості рекомендують не робити різких рухів: ретельно обмірковувати варіанти, вибирати пропозиції з адекватною ціною, торгуватися.

Первинний ринок

Купівля житла на первинному ринку сьогодні є найнадійнішою інвестицією.

Є 2 нюанси:

1) Пропозицій по новобудовах стає менше. Сьогодні забудовники продають житло в об’єктах, які сподіваються довести до здачі в експлуатацію при будь-яких умовах. Старт нових об’єктів сьогодні пов’язаний з великим ризиком, тому забудовники не поспішають відкривати нові проекти і знаходити на них ресурси.

2) Забудовники розуміють, що багато українців після зняття депозитів з банків шукають варіанти інвестування грошей, щоб не зберігати їх у скринці, і активно розглядають можливість вкладення в купівлю житла. З цієї точки зору, завдання інвесторів — притягнути покупців. Це завдання не завжди реалізується адекватними засобами. Деякі забудовники в оголошеннях пропонують низьку ціну, а при безпосередньому зверненні потенційного покупця називають реальну вартість житла і «обгрунтовують» її, схиляючи покупця до продажу.

Прийом забудовників, що несе набагато більше ризиків — це дійсно низькі ціни на житло. При розгляді таких варіантів експерти настійно рекомендують проявити обережність: за неадекватно низькою ціною часто ховаються недобросовісні забудовники, завдання яких — притягнути якомога більше ресурсів без гарантії завершення будівництва. Зв’язавши себе договором з таким забудовником, покупець ризикує вкласти гроші в проект, який не дійде до реалізації.

Добра новина: на первинному ринку нерухомості залишаються і утримуються надійні забудовники, зобов’язання яких мають під собою твердий грунт (з поправкою на нестабільність економічної ситуації в цілому).

Читайте также

В жилом комплексе от «Укрбуд» готовятся к строительству двух новых домов

Маркетинг команда «Укрбуд» лучшая на EFFIE Awards Ukraine 2018

В ЖК «Гармония» заканчивают монтаж двух теплопунктов

Начаты продажи квартир в ЖК GENESIS (2-я секция)

В ЖК «Академ Парк» полностью введен в эксплуатацию первый дом