Чи можна збити ціну на житло при купівлі?

Можна. При виставлянні ціни продавець зазвичай закладає запас для торгу. Цей відсоток і можна збити. Крім того, продавець може виставити завищену ціну з некомпетентності. В цьому випадку ціну теж можна відкоригувати, хоча гарантії немає.

1) При купівлі нерухомості важливо встановити з продавцем дружні стосунки. Звичайно, при ухваленні фінансових рішень продавець виходитиме з раціональних міркувань. Але спілкування буде набагато приємнішим і — все-таки — конструктивнішим, якщо ви викликатимете один у одного симпатію. Встановити контакт просто: треба дотримуватися норм ввічливості, такту, уміти подивитися на ситуацію з боку продавця (проявити розуміння), а не піклуватися виключно про свої інтереси.

2) Визначтеся відразу, яку суму ви маєте в розпорядженні для купівлі житла. Спочатку не зосереджуйтесь на варіантах, які істотно перевищують ліміт, сподіваючись на знижку — втратите час, зіпсуєте собі настрій. Дивіться на ситуацію реально. По кожному об’єкту, що зацікавив вас, подумайте, яку ціну ви хотіли б отримати — щоб торгуватися більш упевнено. Важливо: при визначенні можливої знижки виходити з ситуації на ринку нерухомості, а не власних побажань.

3) Прогляньте об’єкти, які влаштовують вас за головними характеристиками. Після 3-4-х зустрічей з продавцями ви зрозумієте, на які поступки вони готові йти — і знатимете, в яких випадках варто торгуватися, а в яких — ні.

4) Важлива перша зустріч з продавцем і перегляд квартири. Правило перше: не критикувати квартиру сходу. Навпаки. Важливо показати, що ви побачили переваги. Якщо в квартирі гарне планування, житло у хорошому стані, вам подобається район — скажіть про це. Якщо ви відразу акцентуєте увагу на недоліках, продавець вирішить, що ваше єдине бажання — скинути ціну і, як ви розумієте, це не настроїть його на хвилю співпраці. Немає сенсу і посилено хвалити квартиру — тоді торгуватися буде складніше.

5) Якщо ви бачите недоліки житла — говоріть про це. Постарайтеся робити це не в різкій формі. Продавець про недоліки знає і розуміє, наскільки вони істотні, ні до чого говорити про це категорично. Зробіть критику обгрунтованою, спирайтеся на факти. «Віконні рами старі, в них є щілини, для комфортного життя потрібна установка склопакетів» — це конструктивно. При такому формулюванні ви можете заявити про необхідність знижки, рівної вартості склопакетів.

«Мені не подобається, що кахель у ванні сірий, доведеться міняти», — це не факт, а думка. Вам не подобається сірий колір, комусь — рожевий, і так далі; це не привід заносити кахель до списку недоліків.

6) Необачно говорити про те, що на ринку нерухомості багато подібних квартир, і можна знайти дешевше. Продавець, швидше за все, порекомендує вам шукати серед цих інших пропозицій. Насправді, компетентні продавці (тим більше рієлтори, якщо угода проходить з їх участю) відмінно розуміються на ситуації на ринку нерухомості, і зіграти на емоціях не вдасться. А ось зіпсувати атмосферу спілкування — так.

7) При огляді квартири не чіпляйтеся до дрібниць. Одна справа — стара підлога, яку треба повністю оновлювати, або старий балкон, кут з пліснявою, і зовсім інше — старі шпалери (чи інші недоліки, які можна виправити за допомогою косметичного ремонту). Збити ціну обговоренням дрібних недоліків не вдасться — продавець розуміє ціну питання і не піддасться на провокації.

Вкажіть на ваші переваги як покупця : можливо, це полегшить вирішення питання зі знижкою. Припустимо, гроші у вас на руках, ви готові сплатити відразу по укладенню договору. Чи, навпаки, якщо продавцеві потрібний час, щоб зібрати повний пакет документів — покажіть, що готові почекати і сплатити запоруку зараз. Ви нічим не ризикуєте: якщо продавець порушить домовленість, він зобов’язаний повернути вам запоруку в подвійному розмірі (звичайно, якщо запорука зафіксована юридично).

Торгуватися не має сенсу, якщо продавець спочатку визначив адекватну ціну і розуміє ситуацію на ринку праці. В цьому випадку залишається погодитися — або шукати варіанти дешевше.

Читайте также

Как перевести окна в зимний режим

Как утеплить окна в квартире

Как выбрать мягкую мебель для гостиной

Передпродажна оренда: чи варто?

Обтяження, яких варто уникати покупцям квартир