Шахраїв на ринку нерухомості побільшало

Ринок нерухомості переживає не кращі часи — але шахраї і в цих умовах не дрімають. Використовуються вже обкатані схеми обману, винаходяться нові. Шахраї створюють усі умови, щоб покупці квартир і орендарі не могли розслабитися. Якщо ви шукаєте квартиру для проживання, будьте уважні, вимогливі, раціональні.

Одноденні агентства

Цей трюк старий, як світ, проте, він працює.

Орендар звертається в агентство. Агентство дає адресу квартири. Ви оплачуєте послугу. У витонченому варіанті обману ви можете почути телефонну розмову між представником агентства і власником квартири. Потім ви приїжджаєте по вказаній адресі і виявляєте, що:
— квартиру ніхто ніколи не здавав, і не збирається цього робити,
— квартира здана іншим квартирантам, і ані вони, ані власник квартири поняття про вас не мають.

У таких випадках, коли орендар дзвонить в агентство, частенько виявляється, що номер недоступний. По приїзді в агентство виявляється, що його там немає.

Порада. При оренді квартири, перш ніж оплачувати послуги ріелтора, виплачувати аванс і заставний місяць, треба зустрітися з власником квартири, поглянути на його документи, підписати договір у присутності 3-х сторін: власника житла (його довіреної особи), орендаря, ріелтора (юриста). Тільки після цього можна віддавати гроші, не раніше!

Шахраї-одинаки, які маскуються під порядних громадян

Історія з життя. Молода пара знайшла орендодавця самостійно, без допомоги ріелтора, з бажання заощадити. Власник житла показав паспорт і прописку з адресою квартири, яка здається в оренду. Орендарі виплатили аванс.

По приїзді на місце з’ясувалося, що квартиру винаймають інші люди. З’їжджати вони навідріз відмовилися.

Результат цієї історії невідомий, але можна сказати безперечно: навіть якщо власника квартири можна знайти (а це неважко), довести факт домовленості неможливо, оскільки орендарі не підписали договір оренди. Угода на словах не має юридичної сили.

Порада. ЗАВЖДИ підписуйте договір з орендодавцем. Навіть якщо він викликає абсолютну довіру. Навіть якщо ви бачили документи на квартиру і паспорт власника — у будь-якому випадку підписуйте договір і тільки після цього віддавайте гроші.

Дрібні шахрайства

Вони не спричиняють великих фінансових втрат, та все ж неприємні. Деякі «орендодавці» вимагають, щоб орендар на підтвердження серйозності своїх намірів переказав деяку суму на їх мобільний рахунок — до зустрічі, узгодження подробиць і підписання договору.

Не варто переводити гроші в таких випадках — серйозний орендодавець на етапі телефонної розмови з’ясує, чи можна вам довіряти, і дрібних виплат особистого характеру вимагати не буде.

Загальна порада

Само собою зрозуміло, що, перш ніж віддавати гроші, ви повинні перевірити документи на квартиру і паспорт її власника (чи довіреної особи, тоді ви повинні побачити доручення).

Є ще один життєвий, але ефективний спосіб підстрахувати себе від шахраїв. Поспілкуйтеся з сусідами власника квартири, яку ви плануєте орендувати або купити. Вони розкажуть те, чого немає в документах: чи дійсно квартирою володіє той, хто називає себе власником; як часто міняються квартиранти; який контингент мешканців у будинку; наскільки спокійний і тихий двір, і т. д.

Використайте цей аналог «сарафанного радіо», щоб уберегти себе від розчарування і від фінансових втрат.

Читайте также

Как перевести окна в зимний режим

Как утеплить окна в квартире

Как выбрать мягкую мебель для гостиной

Передпродажна оренда: чи варто?

Обтяження, яких варто уникати покупцям квартир