Квартира-студія: особливості, переваги

Сьогодні на ринку нерухомості користуються підвищеним попитом невеликі квартири: для великих вкладень в купівлю житла не кращі часи. Найбільший попит мають 1-кімнатні квартири.

Якщо при згадуванні 1-кімнатного житла ви уявляєте собі маленьку, тісну квартирку з примітивним інтер’єром (оскільки для експериментів немає місця) — ваші уявлення потребують розширення. По-перше, навіть малогабаритну квартиру можна зробити затишною. По-друге, 1-кімнатні квартири бувають різні.

Якщо ви хочете мати житло сучасне, презентабельне, зручне, оформлене за допомогою сучасних матеріалів — придивіться до квартир-студій. Недаремно студії вважаються житлом, характерним для представників творчих професій. Квартира-студія дає дійсно багато можливостей для створення зручного, функціонального і стильного інтер’єру; і усе це на невеликій площі.

Квартири-студії, у свою чергу, теж бувають різні: від квартир економ-класу до елітних пентхаусів. Сьогодні поговоримо про особливості студій в сегменті «економ»: які переваги і недоліки таких квартир, що варто врахувати при прийнятті рішення про купівлю, як облаштувати студію, щоб проживання в ній було комфортним.

До речі, в новобудовах сьогодні майже немає квартир-студій в класичному розумінні. Навіть якщо забудовник позиціонує квартиру як студію, в ній закладається можливість для установки перегородок. В цьому випадку власник житла може облаштувати планування на власний розсуд.

Головна особливість студії полягає в тому, що це простір прямокутної форми, в якому немає розділення на кімнати; єдине окреме приміщення — це санвузол. По суті, квартира є однією великою кімнатою, в якій люди відпочивають, працюють, готують їжу, приймають гостей тощо. Такий стан речей подобається не усім. Якщо людина любить самотність, в студії їй буде незатишно. З іншого боку, навіть на відкритому просторі можна створити окрему зону відпочинку.

Тобто у квартири-студії немає однозначних недоліків: багато залежить від облаштування інтер’єру.

Інші особливості студії

Жителі студії увесь час на видноті один у одного. Це зручно, якщо в сім’ї є маленька дитина, переміщення якої треба контролювати. Це незручно, якщо в студії живе молода сім’я з батьками.

Взагалі студія пред’являє до своїх власників деякі вимоги. У студії легко уживуться люди зі схожими звичками. Наприклад, в подружній парі і чоловік, і дружина люблять спілкування і часті візити гостей, обоє вважають за краще лягати пізно і проводити вечір активно. Якщо ж в наявності різниця звичок, відсутність можливості для усамітнення може стати проблемою.

Вважається, що ідеальна кількість жителів для квартири-студії — це дві людини. При більшій кількості людей може виникати дискомфорт.

Кухня ніяк не відгороджена від житлової площі. Це означає, що аромати їжі витатимуть по усій квартирі. До цього можна легко звикнути, особливо за наявності хорошого витягу.

Переваги квартири-студії

● У квартирі легко робити перестановку, коли ви захочете оновити інтер’єр. Ви просто пересуваєте меблі — вам не заважають стіни, дверні отвори — переставляєте ширми, і отримуєте оновлений житловий простір.
● Навіть малогабаритна студія виглядає як просторе житло — за рахунок відсутності стін. Студія здається наповненою простором, світлом, повітрям.

Що зробити, щоб квартира-студія стала більш затишною?

● Встановити якісний витяг, інакше ароматами з кухні просочаться меблі, штори, покривала та інші предмети інтер’єру.
● Зонувати простір за допомогою освітлення. Над кожною зоною (кухня, вітальня, спальня) встановіть окремі джерела світла і один — загальний.
● Використайте дзеркала. Дзеркала — один з найдієвіших засобів візуально збільшити простір.

Читайте также

В жилом комплексе от «Укрбуд» готовятся к строительству двух новых домов

Маркетинг команда «Укрбуд» лучшая на EFFIE Awards Ukraine 2018

В ЖК «Гармония» заканчивают монтаж двух теплопунктов

Начаты продажи квартир в ЖК GENESIS (2-я секция)

В ЖК «Академ Парк» полностью введен в эксплуатацию первый дом